Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy olyan képzésekre, ahova szakmai alkalmassági és gyakorlati vizsgát kell tenni, mint pl:szfe ott is fontos, hogy mindenképp meglegyen a kötelező érettségi ponthatár?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok jelentekzni ilyen képzésre, és nagy valószínűséggel 300 pont lesz a minimum ponthatár, ennek a számnak akkor is meg kell lennie, ha az adott képzésben nem az érettségi eredményt nézik, hiszen saját alkalmassági és gyakorlati vizsgából hozzák össze a pontot.


Itt akkor hogy érvényesül az az elv, miszerint az alap ponthatár alatt nem jelentkezhetünk felsőoktatásba?


Kérem valaki segítsen! :) :)



2015. aug. 2. 13:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
** az első bekezdés nem kijelentés, hanem kérdés**
2015. aug. 2. 13:13
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen sajna kell az érettségi minimum ponthatára!
2015. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem érettségi ponthatárnak hívják, hanem felvételi ponthatárnak. A minimum ponthatár lényege az, hogy a felvételid érvénytelen, ha nem éred azt el. Tehát ugyanúgy el kell ezt érned azoknál a szakoknál is, amelyek esetében a felvételi eljárástól különböző alkalmassági vizsgákon múlik a bejutás.
2015. aug. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! SZFE-re fogsz jelentkezni? Milyen szak? Lehet, hogy én is jelentkezek :)
2015. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Azért írtam érettségi ponthatárnak, mert a felvételi pont ezeknél a szakoknál a vizsgákon megszerezett eredmény.


Utolsó: SZFE-n nagyon érdekelne a televíziós műsorkészítő vagy pedig a vágó szak irány. De legeslegjobban a kameraman érdekelt volna, de ha jól tudom, az a képzés jövőre pont megszűnik :/

2015. aug. 2. 18:10
 6/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. És hogy készülsz a felvételire? Készülsz egyáltalán vagy lesz ami lesz? :D
2015. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kell 300 pont,mert belső felvételi van.

A gyakorlati vizsgán 200 pont szerezhető, amelyet kétszereznek. A vizsga több szakaszból áll. Az első fordulóban a vizsgázók közül pontszám nélkül kiesnek a vizsga további menetéből azok, akiket a vizsgabizottság alkalmatlannak minősít. A második és további vizsgákra csak azok kerülhetnek, akik a megelőző részvizsgán megfeleltek. Hasonlóan több fordulós a felvételi az összes szaknál. Tanulmányi pontot az Intézmény nem számol.

2015. aug. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na jó. :3 Most már nem értem. Ez dönti el nekem, hogy emeltezzek-e vmiből vagy sem. Mert félek nem lesz meg a 300+ pontom, viszont CSAK
2015. aug. 6. 13:23
 9/12 A kérdező kommentje:
- CSAK olyan helyre fogok jelentkezni, ahol saját vizsga van.
2015. aug. 6. 13:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez az SZFE hivatalos oldaláról van,nem hiszem hogy félrevezetnék a jelentkezőket. Én is így tudom, mert mindenhom azt írják, hogy csak az érettségi megléte számít. Szerintem hívd fel őket, az a legbiztosabb. A felvi.hu-n írt pontok szerintem a gyakorlati vizsga pontjai lehetnek.
2015. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!