Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azok, akik nem mentek gólyatáb...

Azok, akik nem mentek gólyatáborba, sikerült ugyanúgy beilleszkedni, barátokra lelni?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, 35ezer forint (+ kaja, pia, stb.) nekem túl sok egy gólyatáborra, ezért nem megyek gólyatáborba. Egyébként sem vagyok az a hatalmas partyarc. Viszont egy kicsit aggódom, hogy amíg az összes többi csoporttársam együtt szórakozik, jól elvan, addig én teljesen egyedül leszek, és nem lesznek barátaim.
2015. aug. 19. 23:39
 1/9 anonim válasza:
100%

Nyugi nem azon fog eldőlni az,hogy lesznek-e barataid,hogy mentél-e gòlyatàborba vagy sem :D

Ezen ne parázz a gólyatábor arra szolgál ,hogy lehetőségetek legyen a kezdetek elött kicsit megismerni egymást de nincs fontos jelentősége a kèsöbbiekben :P

2015. aug. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ugyanúgy sikerült beilleszkedni azok közé, akikkel jól érzem magam együtt. Azok közé pedig ugyanúgy nem, akikkel nem jövök ki. Nyilván kialakul egy felszínes jó kapcsolat mindenkivel, de a nagy közös élmények úgyis azokkal érnek, akikkel szívesen vagy együtt.
2015. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"amíg az összes többi csoporttársam együtt szórakozik"


Szerinted te vagy az egyetlen, aki nem megy gólyatáborba? Hány embert vettek fel a szakra? Ha sokat, akkor tuti, hogy a többség nem lesz ott, ha pedig keveset, akkor meg mindegy, mert kevés emberrel úgyis könnyű összeismerkedni előadásokon.

2015. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
300+ embert vettek fel.
2015. aug. 20. 01:31
 5/9 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%
Attól, hogy néhány napig együtt isznak, vagy jobb esetben még valami értelmesebb programon is részt vesznek, még nem lesznek barátok. Az egyetemen meg úgysem az fog számítani, hogy ki mennyit ivott a gólyatáborban, hanem ki hogyan teljesít az aktuális kurzusokon. Akikkel átfed az érdeklődési területed úgyis megtalálod a közös hangot.
2015. aug. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én már a gólyatáboros és a gólyatábor nélküli kezdetet is átéltem már. Akik nem voltak, szeretik leértékelni, de egy gt-n ez a pár nap úgy telik, hogy tényleg közelebb tudja hozni az embereket egymáshoz. Persze előbb-utóbb mindenki megtalálja a maga barátait.


A gt-vel azért egyszerűbb, mert a kezdeti időszakban láthatsz majd ismerős arcokat, akik mellé be lehet ülni órákon és akikkel tudsz beszélgetni.

Gólyatábor nélkül pedig szintén megtalálja az ember a maga barátait, de kicsit nagyobb fáziskéséssel. Például én, amikor nem voltam, nagyjából két héten keresztül csak 1-2 volt osztálytársammal tudtam beszélgetni meg két hittérítővel, akik pont engem találtak meg. Majd nagyjából két hétnek kellett eltelni, hogy néhány csoporttárssal találjunk egy közös témát (az egyik tanár érdekességei) és a beszélgetés után szóltak, hogy amúgy lesz este egy szakos ismerkedős est, elmehetnék rá. Ott megismertem még néhány embert, rajtuk keresztül még néhányat és úgy félév végére "összeraktam" a baráti körömet.


Szóval azt mondom, hogy a gólyatábor megkönnyíti, de a kihagyása sem teszi lehetetlenné a beilleszkedést. Mellette még van millió egyéb dolog ami szintén számít: például, hogy mennyire vagy nyitott, vagy ha koleszos leszel, akkor az rengeteget segít.

2015. aug. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"szóltak, hogy amúgy lesz este egy szakos ismerkedős est"


A te hibád, hogy erről nem tudtál, mert ezeket meghirdetik és, ha annyira érdekelt volna, hogy beilleszkedj, akkor néztél volna programokat. Simán úgy is el lehet menni, hogy nem ismersz senkit, nem kell hozzá valaki meghívása.

A kérdezőnek is ezt ajánlom, rengetek ilyen program van, menj el rájuk.

2015. aug. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Persze, semmi nem múlik azon a nyüves táboron. Kis szakra jártam, barátságok, szerelmek alakultak ki, még házasság is köttetett, és senkit nem érdekelt, ki ivott egykor pár napig a Balaton mellett és ki nem. 300 ember között egészen biztosan fogsz találni néhányat, akivel hamar jó viszonyt alakíthatsz ki. Nem kell, és nem is lehet mindenkivel jóban lenni, ilyen nagy szakon úgyis klikkesedés lesz. Olyat meg ne is mondj, hogy "minden csoporttársad" együtt szórakozik majd, töredékük megy csak táborba, a többiek ugyanúgy azon fognak görcsölni az első napon, hogy lesz-e kivel szóbaállniuk, mint te.
2015. aug. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, csak elvileg a gólyatáborra meghirdetett helyek már elfogytak, így nem tudom, hogy ez vajon több száz embert jelent-e, vagy csak néhány tízet :)
2015. aug. 20. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!