Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná, hogy...

Valaki elmagyarázná, hogy hogyan is működik ez az érettségi dolog? (9-es leszek)

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy van pár alaptárgy. Matek, magyar, töri és angolt + 1választott tárgy. Az angol helyett lehet-e németből letenni a vizsgát? Mely tárgyak közül választhatom ki a +1 tárgyat? Körülbelül hány tétel van tárgyanként? Milyen részletesen ajánlatos azokat kidolgozni? Mivel lehet plusz pontokat szerezni érettségire (nem a terhességre gondolok)? Hogyan számolják a pontokat?


Bocsánat, hogy ennyi kérdésem van, de nem vagyok egyáltalán tisztában a dologgal. Részleges válasznak is nagyon örülök. :)


15/F



2015. aug. 21. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Alaptárgyak: magyar, töri, matek, idegen nyelv (tehát ign, lehet angol helyett más is).


Az oktatási hivatal honlapján megtalálod, hogy mik közül választhatsz, elég széles a skála: lehet földrajz, művészettörténet, társaalomismeret, biológia, latin nyelv (mert akár két nyelvből is mehetsz érettségizni).


A szóbeli érettségire általába tantárgyanként 20-25 tétel van.

Hogy mennyire dolgozod ki, az nagyon a tanárodtól függ, ahogy ő leadja, általában azt is kell visszaadni, tehát amit majd a füzetedbe leírsz, az fog kelleni.


Az érettségire nem lehet pluszpontot szerezni, csak a felvétlire. A pontok számolása pedig úgy működik, hogy 5 érettségi tárgya átlagának a %-át veszik, ebből lehet max 100 pontod, a hozott jegyeidből lehet max 100 ppntos (ez magyarból matekból, töriből, nyelvből és egy term.tárgyból áll), ez is max 100 pont lehet és a két felvételi tárgyad (pl töri és magyar) érettségi eredményei is 100-100 pontot érhetnek. Ezen felül kaphatsz 100 pluszpontot (nyelvvizsga, emelt érettségi, OKTV helyezés stb.) Így lehet összesen 500 pontod.


Ha valamit nem értesz vagy van még kérdésed, nyugodtan írj privit.

2015. aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vacuolum válasza:
49%
A helyesírás fontos magyar érettségi szempontjából (9.-es leszek*), sok pontot lehet az ilyeneken bukni. Az angol helyett természetesen lehet németből vagy bármilyen más nyelvből érettségizni. A +1 szabadon választott tárgy az meg szabadon választott. Plusz pontokat meg emelt szintű érettségivel, minimum országos sport helyezésessel, felsőfokú nyelvvizsgával vagy OKTV helyezéssel szerezhetsz. Nem akarok általánosítani, de az ilyen értetlen emberkék, mint te kettő darab felsőfokú nyelvvizsgával kerülnek be a felső oktatásba könnyen. Utána csak az a kérdés, hogy ennyi ésszel bent tudsz-e maradni.
2015. aug. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első szépen leírta, de szerintem ne vedd készpénznek, várj, amíg elmondják nektek ezeket az iskolában, ugyanis ha még csak most mész gimibe, rengeteg minden változhat addig, mire érettségizni fogsz. Nekünk egyszer nem tudom már, hányadikban tartott róla egy előadást az igazgatóhelyettes, mindent részletesen elmagyarázott és kérdezni is lehetett.
2015. aug. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, meglehet, hogy éretlen vagyok de nem hinném hogy annyira elkéstem az "éréssel" 15 évesen.
2015. aug. 21. 23:01
 5/7 anonim ***** válasza:

A választható tárgyak nincsenek felsorolva az Oktatási Hivatal honlapján. Gimnáziumban bármi lehet, amit tanul az illető (és országosan érvényes tanterve van), szakközépiskolában pedig kötelezően a szakmai főtárgy (2017-től itt már elég cinikusan fog hangzani a választható, mert egy tárgyból lehet majd választani).


Viszont amikor még be sem iratkoztál az iskolába, teljesen fölösleges ezen aggódni, most még nem kell törődnöd az érettségivel, tényleg. Lazíts, élvezd az életet, és tanuld, amit mondanak, nagyon messze vagy még ettől.

2015. aug. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Én úgy gondltam, hogy ez az a felsorolás, de javítsatok ki, ha tévedek.

2015. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebből lényegében azokat választhatja, amit az ő iskolájában tanítanak.
2015. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!