Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Önköltséges jogász képzésre...

Önköltséges jogász képzésre milyen nehéz bejutni? Hány pont kell hozzá minimum? Ki mennyivel jutott be, aki oda jelentkezett?

Figyelt kérdés

2015. aug. 24. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a felvi.hu-n, hogy hány pont kell.
2015. aug. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akinek megvan az a pontszám mindenki bejutott? Vagy hogyan működik ez?
2015. aug. 24. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, abban a felvételi eljárásban mindenki bejutott legalább annyi ponttal, ez a pontszám lényege. Aki eléri, felveszik, aki nem, azt nem. Általában jó útmutató az előző évi pontszám a következő évi becslésére. De mivel a pontszám konkrétan attól függ, hányan jelentkeztek, milyen eredménnyel az adott szakra, és mennyi a keretszám, ez nagyon képlékeny, és sokszor szokott meglepetés lenni.
2015. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Általában nagyon könnyű bejutni az önköltségesre, ami azt jelenti, hogy 3-4es átlaggal elég lesz a pontod hozzá. Persze egy emelt érettségi az kell magyarból v. töriből v. nyelvből. Azért ilyen alacsony a pontszám, mert fizetni a hülye is tud, ha van miből, bocsánat ezzel nem akartalak megbántani, csak ez a tapasztalatom. Én államin végeztem el tavaly, de végig néztem a fizetősök kálváriáját. Volt aki 9! évig csinálta, és azért 250 ezer/ félév azért húzós lehetett, de bírták a szülők, és végülis lett egy kettes diplomája. És nem ő volt az egyedüli, sajnos, aki a bejutásnál már nem éri el azt a szintet, amit megkövetel ez a szak, az nagyon hamar kibukik, vagy végig szenvedi az éveket. Akinek a középiskola már nem ment ötösre, az itt idegösszeroppanást fog kapni. De! és a szegedi egyetemről beszélek, ennek a diplomának van is értéke a szakmában. Vannak könnyebben elvégezhető egyetemek is, pl. Károli. Remélem tudtam segíteni!
2015. aug. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"ennek a diplomának van is értéke a szakmában" Ez kezd az összeesküvés-elméletekre hasonlítani. Miután megvan a diplomád, a kutya nem nézi, hogy hol szerezted. Azt esetleg nézik, hogy ne Rite legyen a minősítése, hanem Cum Laude vagy Summa Cum Laude, de a "nagybetűs életben" alapvetően a szakmai munkásságod alapján fognak megítélni, a munkamorálod alapján. Senki nem fogja azt mondani, hogy "nagyon jól dolgozik, kiváló szakember, de jaj, ő XY egyetemen végzett, takarodjon!".
2015. aug. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha szakmabeli vagy akkor,hogy lehetsz ennyire tudatlan? Kérlek kérdezz meg valakit,hogy mennyire elismert egy szegedi jogi diploma és például egy debreceni. Én már dolgozom, és valóban nem az alapján alkalmaznak, hogy nekem szegedi diplomám van. Nem volt másik egyetemen szerzett jelentkező, így erről nincs tapasztalatom. Te pedig olyanról alkottál véleményt, amit nem is ismersz. Ha ismernéd, akkor tudnád, hogy az Alföldön nehezen helyezkedik el egy Budapesten tanult jogász, mert más dogmatikát tanulnak a büntetőjogban, polgári jogban. Persze a Btk, Ptk. az egész országban ugyanaz, de máshogyan értelmezik a bíróságok!
2015. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!