Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minimum hány százalékosnak...

Minimum hány százalékosnak kell lennie az emelt történelem érettséginek?

Figyelt kérdés

Önköltséges jogász szakra adtam be a jelentkezést, ugye ehhez kell egy emelt szintű érettségi amit idén május 8.-án kezdek el. Minimum hány százalékosnak kell lennie, hogy felvegyenek?


25 %-tól elégséges. Azaz átmentem a vizsgán, de a pontszámító kalkulátor szerint 33 %-ot kell teljesíteni a sikeres felvételihez.


Nem értem az egészet átmentél az emelt érettségin 25 %-al de mégsem vesznek fel ha nem lett 33 %-os?


Valaki nyugtasson meg légyszíves mert nagyon zavart vagyok már! :(


21/F



2013. máj. 6. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
25% a minimum h felvegyenek,de 33% ami már biztosabb hogy felvesznek :) felvesznek 25%-al is. nyugi
2013. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Célozd meg a négyest, ötöst


Jogon nagyon nézik a törit

2013. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hullasz ki öcsém onnan, mint a sicc. Aki olyan szakra megy, ami bármilyen emelt szintű tudást elvár, az nem véletlen. És aki úgy megy oda, hogy 60%-ot nem ér el, az eléggé megszívja, valószínűleg esélytelen a bent maradás. Gondold el, te egy emelt szintű töriért izgulsz, amit 25%-ra akarsz megírni és így akarsz jogász lenni. Orvosira meg két emelt szintű kell, és ha nincs meg minimum 70% a pontjaid sehogy sem fognak ki jönni. Hol az igazság?
2013. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a négyest vagy ötöst célozd meg. Én pár évvel ezelőtt ötösre emelteztem, nem jogon vagyok de vannak jogi tárgyaim és így utólag örülök, hogy nem ilyen pályát választottam mert tuti nem tudtam volna elvégezni.
2013. máj. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne akarj jogász lenni, hogyha 25%-os eredményt vársz... csak megsúgom hogy jogra járok, és akik 80-90%-os emeltet írtak annó, úgy hullanak ki a jogról hogy elképesztő, mivel irgalmatlan mennyiségű anyagot tanulunk, és aki 4 törikönyvet nem képes benyalni A-Zig az ne számítson arra hogy a jogot elvégzi, főleg hogy nekünk a vizsgaidőszakban egy könyvre ami 300-400 oldalas van egy hetünk (igen, évközben is tanulunk, de a szorgalmi időszakunk a ZH-kból áll, aminek a tematikája nem mindig egyezik azzal amit szóbeli vizsgákon kérnek)... szóval... ja, és emeltnél 45%nál jár az 50 pluszpont. Szóval ha írsz egy emeltet, pluszpont nélkül sztem semmit sem ér.
2013. máj. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké értem, meg tudom, hogy nehéz a jog, előfordulhat, hogy kihullok, de most a lényeg a bejutáson van. (Menekülök, itthonról és ez az egyetlen esély!)


Szóval tuti, hogy 25 %-al is felvesznek fizetősre?

2013. máj. 6. 13:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát azért nem tuti... nincs még meghatározva az önköltséges pontszám ha jól tudom
2013. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
másik tantárgyad mi? mert ha duplázással szeretnél bejutni, még a minimum (240) pontot sem biztos h eléred így.
2013. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

közép német 64%


11. és 12. év végi jegyeim 5 ösek mind, azonkívül van egy jogi asszisztens felsőfokú szakmám és egy középfokú komplex német nyelvvizsgám

2013. máj. 6. 16:03
 10/10 A kérdező kommentje:
még így is mindenféleképpen fizetős lesz a vége de nem bánom mást ugysem tudok tenni
2013. máj. 6. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!