Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hegesztőt vagy CAD-CAM informa...

Hegesztőt vagy CAD-CAM informatikát nehezebb megtanulni?

Figyelt kérdés

Érettségim van, szeretnék egy szakmát de nagyon nehezen megy a tanulás. Töltöttem most le egy hegesztési zsebkönyvet és elég bonyolultnak tűnik, nem vagyok benne biztos hogy ezeket a dolgokat meg tudnám tanulni, pedig szívesen lennék hegesztő mivel mindig is tetszett :D.


CAD-CAM-ról nem sokat tudok, de azt hallottam hogy kemény matek kell hozzá hogy valamire vigye vele az ember.


Szolnoki Szolmusz-ban tanulnám a szakmát, esetleg valaki tanult már ott?



2015. aug. 26. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

szolnoki hegesztő vagyok.


nem bonyolult azért annyira nem fogsz rögtön óceánjárókat vagy erőmű turbinákat hegesztetni.


mindent meglehet tanulni de ha nincs "biztos" kezed csak egy átlagos szintet fogsz elérni és max 200.000 bruttó fizuval.


ha jó vagy még itt Magyarországon is megkeresel 600.000ft bruttót.

2015. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A "biztos kéz" szerintem mítosz, ki lehet támasztani, meg lehet támaszt rögtönözni, és tudni kell tudatosan ráálni a feladatra, előre átgondoltan, elpróbálva, teljes figyelemmel képezni a nyavalyás varratot, viszonylag elengedetten (pihentetően is akár), ügyelve arra, hogy jól láss, és arra, hogy végigvidd zavartalanul, még ha épp zavar is valami. Nagy előny, ha csípőből tüzelve is tudod ezt, de általában nem szükséges robotnak lenni, sőt. A találékonyság és az egyszerűsítésre törekvés sokkal többet ér.
2015. aug. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!