Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám itthon megtanuln...

Hogyan tudnám itthon megtanulni azt, amit a szabad bölcsészet/filozófia szakosok?

Figyelt kérdés

Nagy álmom,hogy szabad bölcsészetet tanuljak,viszont mivel megélni sajnos nem igen lehet belőlle,ezért erről sajnos le kell mondanom(egy időre)

Ezért arra gondoltam,hogy itthon elkezdek magamtól tanulgatni.Esetleg tudna valaki linkelni nekem egy olvasmány listát/részletes tantervet,ami alapján elkezdhetem?:)

(tudom google a barátod,de nekem nem sikerült használhatót találnom,és azt is tudom,hogy semmi nem adja vissza azt,ami az egyetemen van,de egyenlőre ezzel kell beérni:D)

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat:)


2015. aug. 2. 03:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Mintha csak én tettem volna fel a kérdést. :D

Nekem is ez az álomszak, csak tényleg nehéz lehet vele elhelyezkedni. Szerintem nézegesd a szabad bölcsészes karok honlapjait (ELTE pl.), ott szoktak lenni ajánlott olvasmányok, esetleg pdf-ek stb. Vagy keress Facebok-on ilyen csoportokat, akkor is, ha nem jársz oda, csatlakozhatsz is hozzájuk, és ott kérdezgethetsz. :D


Milyen szakirány érdekel pontosan? Később még lehet, hogy keresek neked valami hasznosat.

2015. aug. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Engem a filozófia és a művészettörténet érdekel a legjobban:)
2015. aug. 3. 00:55
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Mi a fenének mennél oda? Közmunkás akarsz lenni, vagy munkanélküli? Semmire nem mész ezzel a szakkal, ezt előre tudom garantálni neked
2015. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Direkt írta is, hogy erről a szakról most le kell mondania.. Gondolom elvégez egy jövedelmezőbb szakot, és utána esetleg még tanulna szabad b-n is. Addig is, miért ne foglalkozhatna vele hobbiként? Egyébként is, amit ott tanulnak, hatalmas műveltséget ad, csak valóban érdemesebb mellette másik szakot is elvégezni.
2015. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves második,én úgy gondolom,hogy elég érthetően fogalmaztam:)

"viszont mivel megélni sajnos nem igen lehet belőlle,ezért erről sajnos le kell mondanom(egy időre)"

Ahogy a kedves harmadik válaszoló is írta,azt tervezem,hogy elsőre egy olyan szakot választok,amiből megélni is meg lehet,aztán 2.-ik diplomámat már a szabad bölcsészeten szándékozom megszerezni:)

Megértem,hogy neked is vannak problémáid(mint mindenkinek),de azt javaslom,hogy ne itt vezesd le a stresszt:)

2015. aug. 6. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!