Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő, amíg a hitelszerző...

Mennyi idő, amíg a hitelszerződés elkészül? (DiákHitel 2 esetében) Kinek hogyan történt?

Figyelt kérdés

Már augusztus 21-én Neptun rendszeren keresztül kitöltöttem mindent, aznap kaptam is egy e-mailt, amiben az volt, hogy a hitelszerződésem mentésre került és a mentett adatlap végleges leadásához látogassak el az egyik intézményi átvevőhelyre, ami az egyetem is. Szeptember 6. a szerződés leadásának határideje, 2-án ígyisúgyis fel kell mennem Pestre, ha minden igaz, aznap ott meglesz a kinyomtatott hitelszerződésem. De ilyenkor kell valami visszaigazolás a DiákHitel Központtól? Ha igen, az mennyi idő? Fel kellene utaznom Pestre 2-ánál hamarabb?


u.i.: Telefonáltam már az egyetemi ügyintézőkkel, de pont azt az egyet nem tudom elérni, akihez ők irányítottak. Természetesen próbálkozok még majd hívni. Pestre meg azért nehézkes felutaznom, mert dolgozom. (levelezős leszek)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 27. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elsődleges probléma, hogy be vagy-e már iratkozva, hiszen addig a hitelszerződést sem igazán lehet megkötni, mert nem igazolja senki a hallgatói jogviszonyodat.


Ha ez rendben van, akkor bemész, ellenőrzik az adataidat (személyi, lakcímkártya), kinyomtatják az előkészített szerződést, te aláírod, és ők majd továbbítják a központ felé, akik a feldolgozás és mindenféle egyeztetés után folyósítják egyszer csak a hitelt (az intézménynek).


Ez az egész nem tart tovább 20 percnél, de az is a rosszabb eset. Nem kell több helyre elmenni, egyszer elég aláírni.

2015. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

Hú, ez megnyugtató, hát beiratkozni majd hétfőtől lehet a Neptunon keresztül, de 2-án mennünk kell ilyen tájékoztatóra, amire szintén vinni kell beiratkozási papírokat, de azokat már le lehetett tölteni a Neptunból. 2-ára meglesz a beiratkozás remélem, és akkor már intézhetnék a hitelszerződésemet is. Örülök, ha csak pár perc az egész, akkor emiatt nem kell szerda előtt is felutaznom, nagyon köszönöm a segítséget!

2015. aug. 27. 21:19
 3/3 anonim ***** válasza:

"de 2-án mennünk kell ilyen tájékoztatóra"

Lényegében az a hivatalos beiratkozás, amikor aláírod a papírokat, és az egyetem hallgatója leszel. A Neptunban a félévekre inkább bejelentkezés van, de sok esetben azt is beiratkozásnak hívják.

Mindenesetre ha 2-án beiratkozol, akkor már elvi akadálya sem lesz a szerződés aláírásának.

2015. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!