Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen OKJ képzettséggel...

Ilyen OKJ képzettséggel milyen állásokat lehet betölteni? (pénzügyi-számviteli ügyintéző)

Figyelt kérdés

Felvettek főiskolára pénzügy és számvitel szakra, azonban nem tudok elmenni, mivel nem találtam albérletet, (koliba nem vettek volna fel) hiába kerestem keményen, így az előző sulimba maradok ötödéven (közgazdasági szakközép), ahol egy év alatt megkaphatom a pénzügyi-számviteli ügyintéző okj végzettséget (azért 1 év és nem 2, mert már tanultam tantárgyakat amik szükségesek, így -1 év). A kérdésem az lenne, hogy van valakinek ilyen vagy hasonló okj-s végzettsége? Mik a tapasztalatok? Mennyire lehet simán csak ezzel elhelyezkedni? Hol lehet vele elhelyezkedni és kb. mennyi fizetésért? Nyelvtudást mennyire követelnek hozzá? Kérdeztem egyik közgazdász tanáromat, hogy mégis ezzel hol lehet elhelyezkedni és azt mondta hogy cégeknél gazdasági osztályon vagy akár könyvelő mellé is. A kérdés ezzel kapcsolatban, hogy könyvelő mellé egyáltalán mennyire kell ilyen végzettségű ember? Akkor már gondolom inkább felvesznek egy tapasztaltabb mérlegképes könyvelőt vagy egy diplomás embert.

Tehát a fő kérdéseim: Pontosan hol és körülbelül mennyiért lehet ezzel a szakmával dolgozni? A személyes tapasztalatokat/tanácsokat is nagy előszeretettel várom, mert már abszolút nem tudom mit és hogy kéne. Előre is köszönöm a válaszokat! :) (Egyébként a jövőben még azon gondolkoztam, hogy egy mérlegképes könyvelőit is csinálnék, azzal kapcsolatban is várom a válaszokat/tapasztalatokat:))



2015. aug. 31. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Jézusom, lehetnél egy kicsit önállóbb.

Nézz utána.

2015. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

pénzügyi-számviteli ügyintéző okj az egy remek kezdet de nem ajánlom hogy ott megállj

ezután végezz el egy mérlegképes könyvelőit (egy éves, fizetős) és elmehetsz könyvelőnek akárhova (és elég jól lehet vele keresni)

tudod rengeteg könyvelő van az országban akik nem beszélnek nyelveket, szóval erősen ajánlom hogy feküdj rá az angolra vagy németre hogy jobb esélyekkel indulj a munkapiacon

(tapasztalatból beszélek)

2015. okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bár azóta már hosszú idő eltelt, de a második válaszolónak köszönöm a kommentjét. Az elsőre reagálva pedig nyilván nem hiába kérdeztem meg itt, mivel az általános statisztikák elég csalókák és sokan névvel nem vállalják a valós fizetés összegét, de sokszor még anonimként sem (vannak kifejezetten ilyen portálok, nem egyszer és nem kétszer volt, hogy anonimként még egy -tól -ig fizetést sem árultak el pénzügyi területű munkavégzésnél). A googleben pedig szerintem túl sok mérvadó adat nincs... Így inkább a személyes tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, mivel az ismerősi körömben nem volt pontosan ilyen végzettséggel rendelkező és ebben dolgozó személy, így gondoltam itt teszem fel a kérdést/kérdéseket. Azóta már sikerült információkat begyűjtenem innen-onnan, elég vegyes a repertoár. Vidéken lakom, így itt igazából túl jó fizetéseket nem adnak ebben a szakmában sem. Egyébként továbbra is várok tapasztalatokat, mert kíváncsi vagyok, esetleg a későbbiekben megéri -e egy-egy bizonyos környéken dolgozni vagy egy bizonyos cégnél munkát vállalni. További semmit mondó kommentekre nem tartok igényt, ha még valaki kommentelni szeretne a kérdéshez, kérem a kérdésekhez kapcsolódóan írjon, így nem csak nekem, hanem ebben a témában keresgélő másik személynek is segítséget nyújthat. Köszönöm. :)
2017. jan. 12. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!