Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi felvételin mely...

Egyetemi felvételin mely tantárgyakat veszik figyelembe?

Figyelt kérdés
Tudjátok, 200 pontot lehet kapni osszesen a jegyekbol. Ha mondjuk valaki mernok akar lenni, akkor csak a matekot es a fizikat nezik + a nyelvet szemben a jogival, ahol a torit es a magyart veszik figyelembe?

2015. aug. 31. 20:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Matek, magyar, töri, idegen nyelv és egy term.tudomány-t veszik figyelembe az évvégi jegyeknél, ebből 100 pont jön ki. 200 pontot a felvéeli tárgyaidért kapsz, ott pedig igen, pl métnöknél matek és fizika/infó, jognál pedig töri és magyar/idegen nyelv.
2015. aug. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Es az hogy jon ossze? Ha mondjuk az 5 tantargybol 1-bol 4-es vok, akkor mar csak 80 pontot kapok?
2015. aug. 31. 20:04
 3/20 anonim ***** válasza:
11. és 12. évvégi jegyeket nézik, ez összesen 2X5X5 lehet, ami 50, ezt duplázzák, így jön ki a 100.
2015. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Koszi es mi a helyzet a 200 pontos erettsegi resznel? Azt mibol all? Hogyan pontozzak?
2015. aug. 31. 20:22
 5/20 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy orvosira mész, ott a felvételi tárgy a biosz és a kémia/fizika (te mondjuk a kéiát választod).

100 pontot kaphatsz a biosz érettségidért és százat a kémiáért. Ha a biosz 87%, a kémia meg 73% lesz, akkor 87 és 73 pontot kapsz értük.

2015. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :) És a 2 tantárgy százalék eredményét megduplázzák, ugye? És a jegyes reszmel a másik 100 pontnal a felveteli tantargyak jegyeit nezik, azt hogyan számolják?
2015. aug. 31. 20:34
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon vagy képben, kedves Kérdező :) Hányadikba mész? Megpróbálom részletesen leírni. Összesen 500 pont (5x100) érhető el a felvételi rendszerben.


"Első" 100: Az érettségi eredményedet (matek, magyar, töri, idegen nyelv, választott) %-ban fogod megkapni (tehát nekem pl az angol érettségim 90% lett, a töri 83% stb.) Ezeket fogják összeadni és elosztani öttel. Így jön ki egy %-os szám, pl nekem ez 87% lett. Így 87 pontot kaptam a százból.


2: Az évvégi jegyeid (ahogy már írtam). Itt a természettudományos tárgy lehet: biosz, kémia, fizika, földrajz. Azt veszik neked automatikusan alapul, ami a legkedvezőbb (tehát ha bioszból 5-5, de a többiből csak 5-4, akkor neked a bioszt.) Fontos, hogy minden tárgy utolsó két évben tanult jegye számít (tehát nekem pl földrajzból kilencedik és tizedik, mert csak abban a két évben volt földrjaz, de fizikából például tizedik és tizenegyedik lett volna.)


3. Egyik választott tárgyad érettségi eredménye, nekem a töri volt az egyik. Ha emeltet tettél belőle, akkor is csak a %-ot nézik itt (tehát az emelt érettségiért járó 50 pontot nem ezen a jogcímen számolják). Nekem a töri közepem ugye 83%, tehát 83 pont.


4.Nekem a magyar volt a másik felvételi tárgy. (de pl orvosin a biosz és a kémia lett volna) Ugyanaz vonatkozik mint a törire.


5: ezek a pluszpontok. Lehet hátrányos helyzetért, nyelvvizsgáért (max 40 pontot kaphatsz érte! Egy középfokú 28 pont, 2 középfokú 40 pont. Ha egy felsőfokúd van, az 40 pont. Nem kapod meg nyelvvizsgáért akkor a pluszpontot, ha az egyik felvételi tárgyad is az adott nyelvből van, mert akkor az emelt érettségiért járó 50 pontot kapod meg.)

Emelet érettséigi 50 pontot ér, de csak akkor, ha eléred a 45%-ot.

2015. aug. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ó, de kifelejtettem a "duplázást", ekkor megduplázzák a két felvételi tárgyadért kapott pontot, és nem veszik figyelembe a jegyeidet és a többi érettségidet. A pluszpontok itt is ugyanúgy működnek.
2015. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

nagyjából világos, köszi!

amúgy még 2 évem van hátra, csak jobb előre tudni mindent! ;)

2015. aug. 31. 21:15
 10/20 anonim ***** válasza:
Addig még százszor fogod hallani ezeket. Sok sikert!:)
2015. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!