Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak gyorsan?...

Hogyan tanuljak gyorsan? Annyi tanulnivalóm van!

Figyelt kérdés

Történelemből megkell tanuljak 5-6 oldalt könyvből. Már a gondolatától is rosszul vagyok. Ugyebár itt nincs olyan, hogy kilehet hagyni 1-2 mondatot, tehát egyértelmű, hogy magolni kell. A baj az, hogy nem emlékszem, hogy valaha is ennyit kellett volna magoljak. Hogy a fenébe csináljam ?


LÉcci irjatok tippeket, mert én megyek és megeszek 2 tál spagettit addig s aztán neki kéne fogjak, hogy ne éjszaka bújjam a könyvet .....!!


2010. márc. 11. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

5-6 oldal? :S

Szerintem meglátná ezt egy egyetemista, kb. elsírná magát, hogy jajj de jó neked. :D


Amúgy nem magolni kell, hanem olvasni. Ha megérted a lényeget -ok-okozat-, akkor meg is jegyzed. Figyelj oda, és olvasd érdeklődően, akkor menni fog.

2010. márc. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A történelem mióta ok-okozat ? Egy minimális logika van csak a töriben szerintem, ezenkivül meg a részletek sajnos számitanak ! Mert másképp nem lenne törci......nálunk a feleltetés durván megy és akármit kérdez én kell tudjam a választ, mert a felelés nálunk nem azt jelenti, hogy elmondom amit tudok


hanem ő kérdez akármit abból a 6 oldalból s én kell választ adjak

2010. márc. 11. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbál elképzelni hozzá vmi sztorit. Vagy készíts jegyzetet/rajzot. Akkor könnyebben megragad:)

Amúgy 5-6 oldal tényleg elég gagyi:) Csak á kell szánni magad, és tök gyorsan megvan.

Mit vesztek?

2010. márc. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A többiek már írtak előttem jó tanulási tanácsokat.


A történelemtudomány, mint minden másik tudományág ok-okozati viszonokon alapul. Az más kérdés, hogy ebben nem fogsz rájönni a logikára, mint például a mateknál, hanem ha van egy alap tudásod, akkor áll össze a fejedben a kép az okokról és okozatokról.

2010. márc. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

magolni nem jó megoldás,mert akkor pont nem fogod tudni,ha belekérdez,mivel a magolás ugye az,ha szóról-szóra bevágod az egészet,elejétől végéig.

Próbálj figyelmesen tanulni, olvasd át többször,jól figyelj oda,hogy mi volt,miért, mi jött azután stb. Persze a dátumokat be kell vágni,meg a neveket. Segíthet még,ha kiemeled a fontosabb dolgokat,a lényeget vagy kijegyzeteled pontokban magadnak ami fontos - a többit igy már könnyebb rákötni.


(Amúgy egyetemista vagyok és bár nekem kéne 6oldalt tanulni a 1600helyett...)

2010. márc. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Történelem ok-okozat. Ezt így is kell tanítani, és így is kell tanulni.

Érettségin nem attól lesz jó eredményed, meg nem olyan feladatok lesznek, amik a lexikai -vagyis amit bemagoltál- tudást mérik. Elemző, ok-okozati stb.

Bemagolhatod a törit, de pl. emelt törin elvérzel.

Gondolkodásodat mérik elsősorban.

Ha a tanárod ilyen hülye, akkor sajnos ez van. Azonban még így is meg lehet tanulni.

2010. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
5-6 oldal az nem sok, hidd el... egyszerűen egy szék meg fenék kell hozzá... Kapcsolj ki mindent: tv, számítógép, hifi, stb, ülj le az asztalodhoz és kezdj neki. Ennyi. Húzd ki kiemelővel a lényeget és úgy könnyebb, vagy írd ki papírra. Ha nem is magolsz, csak olvasgasd el párszor, nekem így is meg szoktak maradni a fejembe a dolgok. Sok sikert :)
2010. márc. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 minutesinanhour válasza:
70%
hallod szombat van, csütörtökre 260 oldalt kell magolnom a fősulin, mert semmi értelme nincs ennek a tárgynak, törinek se szerintem, de 6-7 oldal piskóta :-)
2011. jan. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem mikroökonomiából kell 700 oldalt megtanulnom 4 nap alatt töri 5-6 oldal kb 10 perc, és az még érdekes is
2011. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!