Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha esti tagozaton tanulnék...

Demo1 kérdése:

Ha esti tagozaton tanulnék tovább, járna-e a gyerektartás és a családi pótlék, illetve igényelhetnék-e továbbra is diákigazolványt? ( 18 éves vagyok egyébként )

Figyelt kérdés

2015. szept. 3. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Esti tagozatot munka mellett szokták elkezdeni, nekik van kitalálva. Ezért nem jár családi pótlék (felsőoktatásban nappalira sem jár), nem köteles gyerektartást és rokontartást sem fizetni neked. Nincs mögötte TB sem, így vagy dolgozol, vagy fizeted magadnak. Viszont diákigazolványt minden hallgató kaphat, te estiset fogsz kapni, amivel ugyanazok a kedvezmények vehetők igénybe, mint nappalissal.
2015. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, szerencsére fog fizetni apukám gyerektartást (+jövőre egyetemre megyek), a családi pótlék nem akkora összeg..
2015. szept. 4. 05:56
 3/3 anonim ***** válasza:

ahova én jártam ott adtak családi pótlékot is (esti gimi); a TB-det úgy tudod elintézni, hogy bemész a legközelebbi járási hivatalba és szociális rászorultságit kérsz a TB-dhez; adnak papírt, kitöltöd, visszaadod, azt feldolgozzák és elbírálják és, ha az egy főre jutó havi kereset nem haladja meg a jogszabályban előírtakat, akkor megkapod a szoc. rászorultságit, ami azt jelenti, hogy egy teljes évig az állam fizeti utánad a TB-det; ezt minden évben meg kell hosszabbítani

diákigazolvány természetesen jár

2015. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!