Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár még a gyerektartas?

Jár még a gyerektartas?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,idén leszek 19. Szakmám már van most éjjeli tagozatos érettségi képzésre szeretnék menni. Családi pótlék 21 éves korig jár, viszont a gyerektartasról nem tudom biztosan.

2015. szept. 1. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyerektartás addig jár, amíg nappali tagozatos tanuló/hallgató a gyerek, szóval nem. (Az esti/levelező...stb. képzés azért van, hogy az ember munka mellett tudjon tanulni, gondolom neked is ez a terved. Aki pedig dolgozik, mert a szülei nem tartják el 30 éves koráig, az elfelejthet mindenféle támogatást...)
2015. szept. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Diák munkát vállalnék így a családi pótlék megmarad, ezek szerint a gyerek tartási nem.
2015. szept. 1. 17:53
 3/4 Sidel ***** válasza:
Ha dolgozol, nem jár a gyerektartás. Esti képzés esetén se jár szerintem, még akkor sem, ha nem dolgozol.
2015. szept. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt viszont érdeklődd meg, hogy esti képzés mellett vállalhatsz-e DIÁKmunkát. Úgy értem hogy az a munkáltató, aki diákot keres, nappali tagozatos jogviszonyt vár el, hiszen neki csak akkor járnak a különböző kedvezmények, ill. akkor nem kell fizetnie a TB-det, járulákaidat, pontosan ezért keres diákot. Nem kekeckedés, csak jó tanács, ennek mindenképpen nézz utána! :) További szép napot!
2015. szept. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!