Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha emelt érettségit akarok...

Ha emelt érettségit akarok tenni bizonyos tantárgyakból tavasszal, azt be kell jelentenem az adott tanárnál, vagy elég, mikor jelentkezést ki kell tölteni? Köszi.

Figyelt kérdés

2015. szept. 4. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Erősen illik bejelenteni, több olyan pofon ért, hogy a tantárgyból kettes-hármas tanuló jelentkezett emeltre, és én ezt csak a jelentkezések leadása után, véletlenül tudtam meg. Mit ad isten: egyiknek se sikerült. Szóval ha azt akarod, hogy a tanár segítsen a felkészülésben illetve véleményt mondjon az esélyeidről, akkor minél előbb közöld vele.
2015. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nahát ez azért nem igazán múlik azon, hogy ki hármas meg kettes tanuló, egyénileg sokkal többet és eredményesebben tudok most egyetemen tanulni, mint anno középsuliban, ha hasonló módszerekkel toltam volna középsuliban is sokkal jobb érettségim lehetett volna, az év végi jegyekről nem is beszélve

óráról órára tanulni hülyeség, mert belerokkansz, mindenkinek vannak jó és rossz időszakai, könnyebb és nehezebb anyagrészei és a vége a társaság nagy részénél egyenletes dolgozat előtt egy nappal készülés lesz a vége

be kéne vezetni a közoktatásban is az egyetemhez hasonló leadandó házi rendszert, félévre előre a követelményt aztán jómunkátkivánok

kérdésed van meg ott a tanár


egyéni (és előre) tanulás nélkül szerintem esélytelen a jó emelt, annyira oda vissza hivatkozik az egész követelményre, hogy 4 év tanulás után szerintem simán esélytelen összegezni a tanultakat pár hónap alatt


ha tényleg emeltetni akarsz akkor én novemberre egy jó 85% körüli írásbeli közepet tűznék ki előbb célnak, érettségi követelmény + feladatokkal egészen eredményesen, energia és idő hatékonyan lehet tanulni

emelt biosz-kémia szokott lenni a nagy sláger, gondolom te is erre mennél mert ezeken a szakokhoz tényleg elég alibi a középszint, hogy mindenki jóra írja meg még ha nem is kötelező, de erősen ajánlott, a gyenge matek-fizikások inkább kinézik az óbudait vagy a vidéki fősulikat, a gazdaságosok között meg a műmen meg ilyesmi a könnyebb út.

2015. szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja igen, egy volt kettes hármas tanuló
2015. szept. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Formálisan nem kell, de a saját érdekedben célszerű (és egyben illendő is). Ahogy az első, én is találkoztam már olyan emberrel, aki be sem jelentette, hogy érettségizik abból a tárgyból, nem vette igénybe még a minimális segítséget sem, amit negyedóra alatt megkaphatott volna, és pórul is járt. A tanárod sok mindenben tud segíteni, ha kéred.
2015. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A #2 válasz nem túl használható, mivel az őszi előrehozott érettségi megszűnt, nem lehet középszintűre jelentkezni.
2015. szept. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
keszulni azert lehet
2015. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!