Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem sokkal intellig...

Csak szerintem sokkal intelligensebbek azok, akik egy magas ponthatárt elérve jutottak be egyetemre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem lehet így általánosítani és páran nem is értenek velem egyet, de én a saját tapasztalataimból indulok ki.

Tehát adott egy kar, ahol az egyik szakon sokkal magasabb volt a ponthatár (440 felett), mint a kar többi szakán (300-350 között). Gólyatáborban ez a különbség szörnyen kiütközött, konkrétan néhány mondatváltás után simán meg tudtam állapítani, hogy valaki melyik szakra jár. A 440 feletti ponttal rendelkezők sokkal normálisabbak voltak, nem antiszocok, csak nem azok az állandóan szelfizgetős ribizlik. Sőt, erre a magasabb ponthatáros szakra sokkal több embert vettek fel, mint a többire, mégis tök kevesen jöttek el, míg a 300 pontosak meg nyaliztak egymásnak meg próbáltak mindenkinél bevágódni, ami szerintem tök nevetséges és béna volt.



2015. szept. 5. 14:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Általában, akinek 400+ pontja van a felvételire, azok komoly szándékkal mennek egyetemre (akarják is valamire vinni), míg akiknek lényegesen kevesebb pontjuk van és könnyen elvégezhető szakokra mennek, azok csak divatból mennek egyetemre, addig se kell menniük dolgozni és csak a buli és a jó társaság miatt mennek egyetemre. Ez természetesen nem predesztinál semmit; én 350 ponttal kerültem be osztatlan tanárira, és nem vagyok az a minden sarkon "szelfizős" véglény, és komoly szándékaim vannak az egyetem elvégzése utánra, és akadhat olyan is, akinek 480 pontja volt a felvételin, mert annyira jól fogott az agya közoktatásban, hogy szinte 0 tanulással mindent tudott, amúgy meg bulizós, aztán 1 év után kihullik, mert az egyetemen már tanulni kell (így aki úgy érzi, hogy ez nem vonatkozik rá, az ne foglalkozzon ezzel).


Viszont azzal vitatkoznék, hogy ők intelligensebbek lennének; inkább csak szorgalmasabbak, többet tanultak, de ettől még lehet, hogy a tudásuk nem széleskörű.

2015. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Egy hét alatt azért nem fogod kiismerni a másikat, hogy mennyire intelligens, néhány felszínes mondat után ezt nem fogod tudni megállapítani. Láttam én már nem egy olyat, aki magas pontszámot ért el, de mégis egy paraszt volt, ráadásul igazából buta is.

Egyébként - ha nem sértődsz meg ezen a véleményen - az sem az intelligenciát tükrözi, hogy valaki a másikat "állandóan szelfizgetős ribizlinek" nevezi...


(Amúgy jól sejtem, hogy te is a magasabb pontszámúak táborát erősíted?)

2015. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül írtam, hogy nem általánosítok, nem is, de gondoltam, hogy ki kell hangsúlyoznom, különben minden 300 pontos, aki olvassa ezt az oldalt, be fog szólni.
2015. szept. 5. 15:09
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

De, általánosítottál, illetve felszínes dolgokból vontál le mélyebb következtetéseket.


(És nekem is bőven 400 feletti pontom volt, ha erre gondoltál.)

2015. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"Egyébként - ha nem sértődsz meg ezen a véleményen - az sem az intelligenciát tükrözi, hogy valaki a másikat "állandóan szelfizgetős ribizlinek" nevezi... "


De hogyha tényleg az, akkor mi másnak nevezzem? Hozzáteszem, nem az alapján alakítottam ki ezt a véleményt, hogy "jé az a csaj mindig szelfizik, biztos ribizli", hanem sokat is beszélgettem velük és úgy jöttem rá, hogy a szelfizgetésen és a magamutogatáson kívül nem sok minden más rejlik bennük. Persze azzal is tisztában vagyok, hogy tévedhetek, de a nagy számok törvénye alapján ez a legtöbb emberre igaz.

2015. szept. 5. 15:15
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Te most láttad egy kis szeletét azoknak az embereknek, akiket erre vagy arra a szakra felvettek. Feltételezhető, hogy gólyatáborba nem éppen a legvisszahúzódóbb, könyvmoly emberek mentek el, hanem a felszínesebbek, bulizósak. Te most a "nagyszámok törvényére" hivatkozva, ezek alapján az emberek alapján általánosítod azokat, akik ott sem voltak. Elhiszem, hogy neked most ez a tapasztalatod, de attól még nem biztos, hogy ez így is van. Én több éve vagyok már ilyen közösségben és inkább azt tapasztaltam, hogy mindenhol vannak buta taplók és értékes emberek is, mindenféle pontszámtól, szaktól vagy akár jegyektől függetlenül.
2015. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nem általánosítasz, de egyetlen egy érték/pontszám alapján akarod összehasonlítani pár ember intelligenciájának mértékét. Ezt a megnyilvánulásodat nem kötöm össze az intelligencia szinteddel (felesleges, hiszen +400 pontod lett :) lol), de ez elég szánalmas.


Ui: Tény, hogy nem lett 400 feletti pontszámom 3 évvel ezelőtt, de ennyi idő alatt jóval több emberrel találkozhattam, mint te. És biztosíthatlak, hogy a pontszám nincs összefüggésben a tévképzeteiddel (ennyi erővel bármilyen információt össze lehet kapcsolni az intelligenciával). Látszik, hogy most kezded az egyetemet, 1 hét után el is felejted, hány ponttal vettek fel vagy azt, hogy az érettségi eredmény bármit is számít a későbbiekben.

2015. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom most mi bajotok van, nem azt mondtam, hogy mindenki hülye, akinek kevesebb a pontszáma, én is gondolkoztam egy olyan szakon, ahová csak kb. 350 pont kellett volna és azt is tudom, hogy nem mindenki volt gólyatáborban. Nyilván ez a szak milyenségétől is függ, pl. hogy mennyire "kamuszak", amire csak azért mennek, hogy ne üljenek otthon.

Azért tettem fel a kérdést, mert én sem gondoltam volna, hogy ez lesz, de tényleg annyira nagy volt a különbség a magas és az alacsony ponthatáros szakokra felvett emberek viselkedése között, hogy muszáj volt feltennem ezt a kérdést, hogy más is tapasztalt-e már hasonlót.

2015. szept. 5. 15:42
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Meg is kaptad a választ, hogy nem, de továbbra is kötöd az ebet a karóhoz, hogy de, igenis ez a helyzet ("a nagy számok törvénye alapján ez a legtöbb emberre igaz"). Pedig még azt se tudhatod, hogy kinek hány pontja lett. Az is lehet, hogy akikkel beszéltél, azok 480 ponttal jutottak be a 300 ponthatáros szakra, hiszen csak az utolsó felvett ember pontszámát jelenti a ponthatár.
2015. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A nagy számok törvényét is a saját ismerettségi körömre értettem és a nagy számok törvénye nem zárja ki a kivételeket, sőt.
2015. szept. 5. 15:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!