Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem sokkal intellig...

Csak szerintem sokkal intelligensebbek azok, akik egy magas ponthatárt elérve jutottak be egyetemre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem lehet így általánosítani és páran nem is értenek velem egyet, de én a saját tapasztalataimból indulok ki.

Tehát adott egy kar, ahol az egyik szakon sokkal magasabb volt a ponthatár (440 felett), mint a kar többi szakán (300-350 között). Gólyatáborban ez a különbség szörnyen kiütközött, konkrétan néhány mondatváltás után simán meg tudtam állapítani, hogy valaki melyik szakra jár. A 440 feletti ponttal rendelkezők sokkal normálisabbak voltak, nem antiszocok, csak nem azok az állandóan szelfizgetős ribizlik. Sőt, erre a magasabb ponthatáros szakra sokkal több embert vettek fel, mint a többire, mégis tök kevesen jöttek el, míg a 300 pontosak meg nyaliztak egymásnak meg próbáltak mindenkinél bevágódni, ami szerintem tök nevetséges és béna volt.



2015. szept. 5. 14:48
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Én is olyan szakra jelentkeztem,aminek a ponthatára 320,de nem azért,mert fel akarok vágni,hanem azért,mert az a szak érdekel. Ettől nem érzem magam kevesebbnek,nem a pontjai alapján kell megítélni egy embert. Ismerek számos intelligens,szinte már zseni embert,de hiába okosak,ha emberileg nullák..:)
2016. márc. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!