Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg csak így lehet tanulni...

Tényleg csak így lehet tanulni ha az ember "megerőszakolja magát vele"?

Figyelt kérdés
Itt vannak a nyakamon egy vizsga, nagyon kéne rá tanulnom de egyszerűen lehetetlen kihívásnak érzem. Mindig is hadilábon álltam a tanulással, ennek ellenére elvégeztem már pár sulit. De ez most nagyon nem akar menni. Már hét eleje óta tervezem hogy elkezdek tanulni, valahogy most sikerült egyáltalán arra rávennem magam hogy a könyvet kinyissam. De kb 2-3 perc olvasás után muszáj mást csinálnom. Akármit. Akár csak azt hogy fel alá járkálok a szobába, mind egy addig se kelljen tanulni. Lehet valahogy gyógyítani az ilyen kétoldali tanulás undort?
2015. szept. 13. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
A téma nem érdekel, a motivációd kopott el, vagy mi történt? Ilyet akkor szoktam érezni, amikor teljesen hidegen hagy az anyag, amit meg kéne tanulni. Miért tanulod ezt, ha ennyire nem fog meg?
2015. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Gyakorlatban szeretem csinálni, de tele van felesleges tudásanyaggal, amire sehol nem lesz ezután szükségem. Persze vannak benne olyan dolgok, amiket illik tudni, azzal nincs is baj, ha valaki megkérdezi a saját szavaimmal elmagyarázom neki, de hogy negyed órán keresztül egy vizsgabizottságnak vakeráljak róla...
2015. szept. 13. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!