Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatnám hogy mi érdekel?

Honnan tudhatnám hogy mi érdekel?

Figyelt kérdés

Most 9.es vagyok,és még ugyan messze az egyetem,mivel 5 éves képzésen vagyok,de már gondolkozom rajta,hogy milyen irányba haladjak tovább.Szoktam nézegetni az egyetemek honlapját,de sajnos ötletem sincs hogy hogy mit szeretnék majd tanulni,mivel szeretnék foglalkozni később.Most gimibe járok,nyelvi "szakra",ha befejezem a gimnáziumot,lesz egy felsőfokú angol nyelvvizsgám,és egy középfokú francia(persze ha leteszem mindkettőt:).Inkább humán beállítottságú vagyok,szeretem a különböző nyelveket(pl.angol,francia,spanyol),az irodalmat,a nyelvtant,a helyesírással szinte sose volt problémám,max.néhány apróbb gondok voltak/vannak,viszonylag jól tudok fogalmazni is.Szeretem még a biológiát,földrajzot,történelem nem igazán a szívem csücske,de ha kell megtanulnom.Amiket viszont nem szeretek az a matek,kémia,fizika.Rajz és énektudásom nulla,fantáziám meg van,de attól függ hogy mihez:)Amit nagyon szeretek még az a tánc,de eddig még nem foglalkoztam vele komolyabb szinten,mert anya mindig lebeszélt róla,hogy "ez hülyeség,...stb.",úgyhogy csak itthon "képzem magam",amikor van időm rá.

Na szóval,sok minden érdekel,de lövésem sincs mi az amivel tényleg érdemes lenne foglalkoznom.Tudom hogy ez nem sok információ rólam,de adnátok néhány tippet,hogy szerintetek mivel kéne foglalkoznom,merre érdemes "elindulnom"?

16/L

U.I.:Bocsi,hogy ilyen hosszú lett:)


2010. márc. 13. 10:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia. Ne agyalj még ezen, tényleg fölsöleges. 5 év alatt sokat fogsz változni, változik az ízlésed, hogy mi tetszik, mi érdekel. Én is csak kb. 12. elején találtam ki, hogy mi legyen. tanulj rendesen nyelveket és inkább foglakozz többet egy kicsit a reál tárgyakkal, mert azt már most megmondom, hogy irodalommal a büdös életben semmir enem mész, max lehetsz magyartanár. Matek, info, ezek fontosan, mert a gépet tudni kell használni és matek meg van majdnem mindenhol (jó, ilyen bölcsészeeten meg jogon nem). Szóval felesleg még ezen gondolkodnod.
2010. márc. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!