Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos szeretnék lenni. Főképpe...

Orvos szeretnék lenni. Főképpen az endokrinológia és a genetika érdekel. Lehetséges a kettő együtt?

Figyelt kérdés
Vannak olyan szakmák amiben a kettőt össze lehet egyeztetni? Az orvosi főiskolán az alap 6 éves képzés után mire kéne szakosodni?
2011. okt. 11. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:

"orvosi főiskolán" nem főiskola, hanem egyetem.


Egyébként számos genetikai eredetű endokrinológiai betegség van, de az, hogy milyen orvos leszel még az egyetem évei alatt is egy csomót fog változni.

2011. okt. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de rengeteget kell hozzá tanulnod, ugyanis 6 év az alapképzés, utána még 6 év a belgyógyászat szakvizsga, amire ráépül a 2 éves endokrinológia szakképzés, a genetika meg nem is tudom pontosan hogy működik. Addig még annyiszor meg fogod gondolni :)
2011. okt. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia

Igen! Az egyik tanárom gyermekgyógyász,ő foglalkozik genetikával és endokrinológiával egyszerre,mivel rengeteg veleszületett anyagcsere betegség létezik.

2012. nov. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!