Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológiát szeretnék...

Pszichológiát szeretnék tanulni, aki túl van rajta, leírná az egész menetét? Mennyit/mit/meddig kell tanulni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 16. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem vagyok túl rajta, csak tervezem. De egy időben utána olvastam, mit is jelent ez.

Arra jutottam, hogy:

3 év alap képzés, ami nem ad pszichológus diplomát sem.

2 év mesterképzés, ami után mondhatod, hogy pszichológus vagy, de még szinte semmit nem fogunk tudni ekkor még.

Erre jönnek rá a szakképzések, ami már munka mellett megy. Általában egy pszichológus mellett kell gyakorlatot teljesíteni.

Illetve mellette kell választani további szakképzést, mint pl. klinikai szakpszichológus, stb.

Itt részletesen tudsz olvasni erről:

[link]


Ehhez hozzájön még saját pénzen, több száz óra saját terápiában töltött idő, mert aki ezzel akar foglalkozni, annak magával kell kezdenie először.

2015. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van,önismeretbe kell majd járnod,ez a szakképzés elvégzésének feltétele (lehet csoportos vagy egyéni önismeret is).Ez viszont nem kell még sem a BA,sem az MA diplomához.A szakképzésen kívül érdemes különböző módszerspecifikus képzéseket is végezni,némelyiket már egyetem alatt is el lehet kezdeni (pl. a pár-és családterápiát).Így lesz egy-két-három-sok módszer,amiben különösen jártas vagy,amiket alkalmazhatsz a munkád során.
2015. szept. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!