Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok esténként tanulni,...

Nem tudok esténként tanulni, csak reggelente. Ahogy elkezdek tanulni, egyből lefáradok, mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok, a tanulást mindig úgy oldom meg, hogy hajnali ötkor kelek, és akkor tanulok.

Este nem tudok tanulni, egyből elfáradok.

Pl.: 10 percig tanultam egy rövid mondatot, és még mindig nem tudom, pedig még 2 oldalt megkéne tanulni. Reggel simán 5 perc alatt megtudnám tanulni, úgy hogy megmarad a fejemben. Nagyon aggódok, mit csináljak?


2015. szept. 22. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Én világ életemben fordítva voltam.

Még a suliban sem tudtam nagyon figyelni napközben.

Aztán este bármeddig fent tudtam maradni, vagy hajnalig tanulni, ha úgy hozta a történet.


Nem egyszer, nem kétszer hanem rengetegszer voltam úgy vele, hogy elhatároztam, hogy reggel korábban felkelek és akkor tanulok.

De mindig csak lenyomtam az órát, vagy ha fel is keltem, akkor a könyv felett elaludtam, vagy elolvastam a tanulni valót 20-szor, de 1 mondat sem maradt meg bennem.


Mások vagyunk.

2015. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel baj, ha neked megfelel. Én is ezt csináltam gimiben. Sokszor 8 előtt haza sem értem, nem volt már erőm tanulni. Hétköznap hajnalban tanultam, hétvégén normál időben.
2015. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hogwarts válasza:
Szerintem reggelente inkabb aludj tovabb minthogy azert kelj fel elobb hogy tanulj. Szerintem ha hazaérsz az iskolabol, pihenj egy kicsit aztan egyel egy kis csokit es vágj bele a tanulasba. Ne halaszdgasd, a pihi utan állj neki, es ha odakoncentralsz akkor nem fog estig tartani. Az iskola fele, pedig meg atnezheted az anyagot.
2015. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Cseresznye pls

akkor tanulsz, amikor van hozzá lelkierőd kit izgat hogy reggel vagy este

2015. szept. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen ez egyáltalán nem probléma, de este korán kell lefeküdni. Sőt reggel még frissebb is vagy, kipihentebb, ez még kedvező is lehet. Vannak akik így tanulnak.
2015. szept. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy oldottad meg?
2021. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hűha.. Így 6 év elteltével bármikor tudok tanulni csak reggel nem :D Próbálom kipihenni magamat mindig, nekem ehhez legalább 7 óra alvás szükséges. Kávé, motiváció, szobában szellőztetés mindig segít abban, hogy hogyha este fáradtabb vagyok akkor is tudjak tanulni. Meg nem tudom hogy van-e köze ehhez (valószínűleg van), hogy amikor kiírtam ezt a kérdést kilencedikesen akkor szinte alig mozogtam valamit, mindig csak otthon ültem ha éppen nem suliban voltam
2021. szept. 30. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!