Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos vagy rendőr? Vélemények?

Orvos vagy rendőr? Vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindkét terület nagyon érdekel már régóta,mindegyikre be is adtam a jelentkezésemet,de...Egyszerűen ha most el kellene döntenem,nem tudom mit választanék szívesebben.Ez van sajnos.


Igazából a rendőri,ill.nyomozói munkát nagyon érdekesnek és izgalmasnak tartom.Az orvosi is vonz:úgy érzem,tudnék/szeretnék emberekkel bánni,foglalkozni,és őszinte leszek:nem utolsó sorban a tudásvágy miatt is.


Ki mit tenne az én helyemben? :)

A lehurrogás,a "döntsdmárelmitakarsz" nem segít...


2010. márc. 14. 18:53
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Én rendőr lennék, 40 évesen elmehetnék nyugdíjba stb, orvosnak sokáig kell tanulni és alig lesz szabadidőd..
2010. márc. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát, rendőr lehetsz azután is, hogy elvégezted az orvosit... már ha megfelelsz az alkalmassági követelményeknek. A diplomával pedig magasabb rang is jár, legalábbis elméletben.
2010. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A rendőrtiszti csak 3 éves, nem?

Ha elmész orvosira, és rájössz, hogy mégis inkább rendőr lennél, még simán el tudod végezni. Viszont fordítva már nem biztos :)

2010. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

De nem kell ahhoz rendőrtiszti se.

Elvégzed az orvosit, azzal jelentkezhetsz a rendőrséghez. Kezdetben próbaidős őrmester leszel, de van egy pár hónapos OKJ-s átképzés a rendőrségnél, amit ha elvégzel, ugyanolyan rendőr leszel, mint a többi. Onnantól kezdve a diplomádat is figyelembe tudják venni a rangod megállapításánál, tehát onnantól kezdve hadnagy vagy.

Arról nem is szólva, hogy a sündőröknél is szeretik, ha értesz valamihez. Orvosi egyetemmel lehetsz igazságügyi orvosszakértő is.

2010. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van annyi eszed, hogy felvegyenek az orvosira (ahova NAGYON nehéz bejutni) akkor mindenképp próbáld meg. Amúgy ha bejutsz sem biztos, hogy bírni fogod, viszont ez az igazságügyi orvosszakértő-dolog nekem nagyon bejönne. Kombináld a kettőt, igaza van az előzőnek. Viszont - nem akarlak megsérteni - ha pályaválasztás előtt vagy, bizonyára elég fiatalka vagy még. Nem lehet, hogy csak a most népszerű sorozatok (CSI, NCIS, stb.) motiválnak?


Sok sikert, mindenesetre!

2010. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!


Nem a sorozatok miatt. :)


Akkor ha egy orvosi diplomával jelentkeznék a rendőrségre,akkor egyből őrmester lennék???Biztos hogy nem kell ahhoz letenni valami vizsgát?Nem tudom hogy megy ez,de nekem ez így olyan furcsa hogy egyből mehetnék is rendőrnek...


Átképzés OKJ-n is van?:O Azt hittem csak a Rendőrtisztin van ilyen

2010. márc. 15. 10:18
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam az ig.orvosszakértőn,érdekes lehet...
2010. márc. 15. 10:22
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szerintem el kellene végezned a rendőrtisztit is, de ha jól tudom, oda csak akkor kerülhetsz be, ha x ideig dolgoztál már rendőrként. Tehát ott, ha jól értelmezem a kitételt, magasabb rendű emberkéket képeznek. A sorrend szerintem a következő: orvosi, rendőrtiszti középsuli, aztán fősuli.
2010. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem kell rendőrtiszti. Az is csak egy diploma, csak mellé még azt a képsesítést is adja, amit az OKJs átképzéssel is megszerezhetsz (lényegében a rendőrtiszti olyan, mint egy szakközépiskola, ami szakmát is ad, meg érettségit is).


Az őrmester meg a legalacsonyabb rangfokozat a rendőrségnél. Ezt se kaphatod meg kezdetben, ha nincs rendőr végzettséged, azért leszel PRÓBAIDŐS őrmester, amíg el nem végzed az átképzést.


Diploma viszont kell, mert anélkül már a rendőrséghez se vesznek fel, hacsak nincs már rendőri képzettséged (pl. rendőr szakközépiskolából). Ugyanis államigazgatási létszámstop van, így rendőri végzettség nélkül már köztisztviselőként se vehetnek fel. De diplomásoknak kitalálták ezt a megoldást.


Én is nézegettem ezt a lehetőséget, de én nem mehetek kizáró ok miatt (szem 3 dioptria fölött), műtétet meg nem csináltatok.

2010. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ami az átképzést illeti, az meg valóban a rendőrtisztin van, de ez nem egyenlő a rendes rendőrtiszti főiskola képzésével, az ugyanis több éves. Ehhez az átképzéshez már rendelkezned kell diplomával, olyan mint egy PhD (bár ez ebben az esetben röhejes :) ).
2010. márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!