Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Kereskedelmi szakmenedzser...

Daxvid kérdése:

A Kereskedelmi szakmenedzser képzés hova tartozik ha nem Főiskolán végeztük? Miért nem kapok vele állást?

Figyelt kérdés

A kérdés, hogy mivel szakiskolában tanultam, de persze a vizsgaanyag UGYANAZ volt mi9nt a főiskolásoknak, hiszen központilag kiadott írásbeli vizsgalapok vannak mindenkinek, és egyébként főiskolára kellett menni vizsgázni is és a vizsgabiztos is főiskolai igazgató volt, Felsőfokú képzésnek számít-e?

Hivatalosan Felsőfokú, bár nem alapképzés, így nem diploma, mert ez 2 és nem 3 éves, de szinte sehol nem ismerik el, és az Auchan, Tesco, Andi Vezető képző programjaiba sem vettek fel vele, SŐT a HM Media sem ismerte el a Reklámszervező szakmenedzserimet sem, amikor állásinterjún voltam.

A technikumok EMELT szinten oktatnak, ennek pedig Felsőfokúnak kéne lennie, de hivatalosan sehol nem tekintik annak, legalábbis esetemben...

Lehet teljesen feleslegesen vertem magam a diákhitelbe?

Kereskedelmi szakmenedzser és Reklámszervező szakmenedzser (4-5-ös osztályzatokkal) végzettségekkel, Angol nyelvtudással (33 évese egyedülálló férfiként), miért nem kapok munkát?



2015. szept. 29. 14:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Mert ezek csak középfokú végzettségnek számítanak. Nekem is felsőfokú OKJ-m van egyetemen tanultam, már meg is szűnt, bárhol voltam állásinterjún bele kérdeztek, hogy ez a képzés mit takar. Az a baj ezekkel a képzésekkel, hogy nem ismerik őket. Név alapján nem tudják a munkaadók sem, hogy konkrétan mit takar. Jól hangzanak, ennyi :) Mint a hulladékgazdálkodási-technológus. Manapság pedig már csak angol nyelvtudás lassan kevés.
2015. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!