Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztika/Amerikanisztika?...

Marci123 kérdése:

Anglisztika/Amerikanisztika? Szóval valószínűleg az ELTE-n fogok anglisztikát tanulni, és mivel egy ilyen bölcsészdiploma nem elég a boldoguláshoz, azon gondolkodtam, hogy felveszek az egyetem mellé valamilyen OKJ-s képzést.

Figyelt kérdés
Én pl. tolmácsra (minorban oroszt tervezek tanulni), idegenvezetőre, idegenforgalmi szakmenedzserre gondoltam. Igazából elég tanácstalan vagyok egyelőre. Érdemes egyetem mellett OKJ-t csinálni? És ha igen akkor mit érdemes felvenni anglisztika mellé? Hogy csináljam, hogy a későbbiekben jól tudjak elhelyezkedni? Bármilyen informatív tanácsot/konstruktív kirtikát nagyon szívesen várok!

2012. máj. 8. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Menj OKJ-re bátran, hétvégi OKJ vagy akár az egyetem után is csinálhatod munka mellett, nem vészes az. Én is anglisztikára jelentkezem, én se tudom még, mit kezdjek vele. Legszívesebben tanár lennék, de annak sok jövője nincs, csak a magániskolákban. Na de majd elválik :)


Minorban én is oroszra vagy japánra vagy valami hasonlóra mennék valószínűleg :)

2012. máj. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is ELTE anglisztika lesz :) Újgörög lesz a minorom, és igazából vagy tolmács vagy tanár szeretnék lenni.
2012. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!