Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnáziumba, központi felvétel...

Gimnáziumba, központi felvételire való jelentkezés?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni Gimnáziumba.

Jelenleg szakmunkás suliba vagyok okj-s képzésen, szakács szakmán.

Ez az utolsó évem..

Szeretném megkérdezni, hol, és mikor tudok jelentkezni központi felvételi írására?(Úgy tudom November a határidő)



2015. szept. 29. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem 9.-be akarsz járni a 14 évesekkel. Neked már a felnőttoktatási gimnázium kell, oda nincs központi felvételi, keress ilyen hirdetéseket (3 év szakmunkásképző után 2 év alatt letehető az érettségi), és közvetlenül a kiválasztott iskolában jelentkezz. Tavasszal ráérsz.
2015. szept. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem, ezzel nem érek semmit, a szakmát is megutáltam, mármint csak a gyakorlati részét a munkahelyen, maximum csak oktatnám az elméleti részét.

Suliba meg a közismereti tárgyak szinte kimaradtak, alacsony óraszámban voltak.

Szóval Gimnáziumba akarok, 14-évesek közé, ez nekem lényegtelen.

2015. szept. 29. 18:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, én nem vagyok benne biztos, hogy ez lehetséges. Az állam nem fog ugyanabban az iskolai évfolyamban kétszer ingyen tanítani, csak valamilyen rövidített formában. Amellett, hogy nagyon hólyén éreznéd magad 18 évesen a 14 évesek közt. És be se tudnád fejezni ott, mert a nappali tagozatos normál középiskolában korhatár van, talán 20 év, ha azt eléred, kipenderítenek, és úgyis csak felnőttoktatásban tudnád befejezni. Megnyugodhatsz, hogy az általam említett felnőttképzésen megtanítják neked a közismereti tárgyakat annyira, hogy le tudj érettségizni, az a dolguk.
2015. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!