Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gödöllő vagy Debrecen? Melyike...

Gödöllő vagy Debrecen? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, mind 2 város mellett szólnak érvek és ellenérvek is, nehezen tudok dönteni.

Te melyik várost választanád? Indokoljatok is légy szíves :)



2015. okt. 3. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gödöllő.

Közel van Budapesthez. Debrecen..meg nekem nem tűnik olyan jó helynek :)

mondjuk attól is függ, milyen szakra szeretnél tovább tanulni?

2015. okt. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Természetvédelmi mérnöki szakra jelentkeznék, ez a két egyetem van aránylag "közel" hozzánk ahol van ilyen szak.

Miskolctól kb 100km-re lakom, tehát mindkét helyhez elég sokat kell utazni.

2015. okt. 3. 20:18
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Gödöllő. Egyrészt, mert ott a SZIE, másrészt, mert közel van Pesthez
2015. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Debreceni egyetem meg Európában elismert egyetem. Bocs, de SZIE-re jártam de első diploma után Debrecenben folytattam és így tudtam nagyon jó munkát szerezni. Nehogymár az legyen a szempont hogy mennyire van Bp. Az legyen a szempont, hogy mit nyújt az adott szak, mennyire időtálló és mi lesz a fizetés és megbecsültsége az illetőnek.

SOk sikert-.

2015. okt. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Minél távolabb vagy Pesttől, annál kevesebb üresfejű, sznob barommal találkozol! (T. a kevés kivételnek!)
2015. okt. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

A SZIE MKK (Gödöllőn) egy kutatókar, vagyis szakmailag a legjobb ezen a területen. Gödöllő maga egy kellemes város és közel van a fővároshoz vagyis mindenhez ami szakmailag fontos lehet már az egyetem alatt és a későbbi elhelyezkedésben is.

A SZIE MKK-n önmagában 4 doktori iskola van és rengeteg rokon szak, nagy kurzuskínálattal, rengeteg a külföldi hallgató és vendégoktató, sok nagy projekt, kutatócsoport működik ott, és sok nemzetközi konferenciának is színhelye.


Én egyértelműen Gödöllőt ajánlom, most, hogy a BCE Budai Campuszát is oda csatolják (2016 január 1-től) még erősebb lesz.

2015. okt. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden cigány a maga lovát dicséri...

Az ilyen összehasonlítós kérdésre soha senki sem fog jó és hiteles választ adni, mert nem lehet!

Az tény, hogy egyes nemzetközi összehasonlításokban a Debreceni Egyetem az első 500-ban benne van, míg Gödöllőt nem nagyon jegyzik.

2015. okt. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Agrárvonalon és környezettudományokban Gödöllő sokkal jobb, sok más területen viszont Debrecen a jobb. Nagyon szakfüggő a válasz.


Debrecen provinciálisabb hely, viszont a DE igazi sokkarú univerzitas, míg a SZIE inkább országos hatókörű szakegyetem.


Debrecen előnye, hogy messze van a fővárostól, Gödöllő előnye pedig az, hogy közel.


Gödöllő nemzetközibb (sok külföldi hallgató és oktató), Debrecen pedig kálvinistább, nemzetibb.

2015. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szeretnék akár külföldön is elhelyezkedni vagy legalábbis dolgoznj pár évet, azt mondják hogy a debreceninek nagyobb a neve ilyen szempontból.
2015. nov. 4. 17:53
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ennyi külföldi kevés honi egyetemen tanul...

2015. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!