Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Olyan dolog történt, ami...

Olyan dolog történt, ami miatt nem tudtam tanulni ma (komoly dolog). Holnap dolgozat és kell az 5-ös. Kikerülhetem valahogy?

Figyelt kérdés

Ennyi anyagot nem tudok megtanulni holnapra, de ez tényleg komoly dolog volt. Óriási stressz még mindig lent vagyok.

Van valami módja ennek, hogy ne irassa meg velem? Hiányozni nem akarok.



2015. okt. 5. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Reggel, miután beértél menj el a tanáriba, hívd ki a folyosóra a tanárt és mondd el neki ezt a komoly dolgot. Kérd meg, hogy legyen rá tekintettel, mert nem tudtál készülni, és nagyon szeretnéd jól megírni. Maradj korrekt és egyenes. Más megoldás nincs. Reménykedj, hogy megérti, de ha komoly dolog volt, akkor meg fogja.
2015. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, az a korrekt, amit az első ír.


Még annyit tennék hozzá, hogy ha holnap is meg kell írnod mindenképpen, akkor arra kérdezz rá, hogy javíthatsz-e majd.


Amúgy próba szerencse alapon lehet, hogy nem butaság megírnod, és ha már úgy is bemész, akkor lehet, hogy szimpatikusabb lesz a tanárnak az a szöveg, hogy

„Tanár Úr/Nő, sajnos most nem tudtam jól felkészülni (mert …)*, de ugye lesz lehetőség javítót írni?”


Mindenesetre drukkolok (mind a dolgozathoz, mind ahhoz, hogy sikerüljön meggyőznöd a tanárt a javítóról). Szóval annak nincs módja, hogy kikerüld a dolgozatot, de az nagyon méltánytalan lenne, ha nem javíthatnád.


*Lehet, hogy a zárójeles részt is szerencsésebb csak akkor elmondani, ha a tanár rákérdez, hogy miért, mert szokott olyan tanár lenni, akit „nem érdekel a kifogás”.

2015. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Próbáls elmondani neki tényleg alázatosan.


Amúgy részvetem, bárki is volt az. :(

2015. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2015. okt. 5. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!