Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak jól, olyan...

Hogyan tanuljak jól, olyan mintha már nem menne többé, és hogyan kezdjek el tanulni amikor nincs kedvem?

Figyelt kérdés

régebben mindig 5-ös voltam, sokat tanultam, és a tanulás nem okozott gondot. most voltam túl a gimis 0.on, és most vagyok 9.es, de nem megy a tanulás, mintha elfelejtettem volna, hogy hogyan kell. előszöris nem akarom sose elkezdeni, pedig mindig eltervezem, de sosem kezdem el, inkább netezek, vagy játszok, pedig tudom hogy tanulnom kéne. és este pánikból megtanulom a dolgokat, de ez így nem jó, meg nem is jut már ilyenkor idő mindenre. másrészt meg most is pl megtanultam a kémiát, és az angol szavakat, erre most hogy felmondtam, nem túlzok SEMMI sem jutott az eszembe.

pedig igen, gondolok a jövőmre, meg nem is az, hogy nem fontos, hanem egyszerűen nem megy, pedig akarom, de végül mindig halogatom. légyszíves segítsetek, van ötletetek mit tegyek, vagy bevált módszerek?



2015. szept. 13. 19:09
 1/2 anonim válasza:

Akár hiszed ,akár nem nekem pont ez volt a problémám egy éve (most 10-es vagyok).

Számomra az vált be (mondjuk fizikát alapján) ,hogy átolvastam az órai anyagot és elgondoltam ,hogy ha Én lennék a tanár ,akkor milyen kérdéseket tennék fel és ezeket leírtam ,majd úgy tanultam meg hogy lassan mondtam és vízualizáltam (pl.: egy folyadék felszínére ható külső nyomás ... és akk elképzeltem egy kémcsőt tele vízzel amin egy üllő van és az üllő felett egy nyíl ) nem toom ez így neked mennyire hangzik ,gy drasztikusan ,de nekem ez vált be és ,hogy órákon azt képzeltem ,hogy nem a tanár mondja a dolgokat ,hanem Én állok kint a táblánál és mondom a többieknek (irodalom órán általában egy Sless-t képzelem el ,mert a tanár nem igen köti le a figyelmem XD)

remélem tudtam kicsit segíteni !


U.I.:

Ja meg az ,hogy mindenhol a 3.padba ülök ,mert az nincs túl elől ,se hátul ,de gondol év eleje után 3 héttel ez már nem aktuális.

2015. szept. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
oké, megpróbálom köszi a választ:D
2015. szept. 15. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!