Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tudom elolvasni, hogy mik...

Hol tudom elolvasni, hogy mik az állatorvosi egyetem felvételi kötelezettségei?

Figyelt kérdés

Biológia és Kémia normál szintű vagy emeltszintű kell?


Éjszakai tagozaton, levelezőn vagy valami féle-képen/úton-módon ki lehet járni ezt nekem ha Pest 4 órára van tőlem és 32 éves vagyok?


2015. okt. 8. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fog összejönni. Csak nappalin van (éjszakai tagozat eleve nem létezik, csak esti!), csak Budapesten van, csak 2 emelt szintűvel lehet bekerülni. És 5,5 év. A felvételi kérdésekben a felvi.hu a forrás.
2015. okt. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az egyetem oldalán. univet.hu

Bioszból is és kémiából is 2012 óta kötelező az emelt szintű érettségi. Illetve idén a ponthatár 413 volt, szóval emellé egy kell egy nyelvvizsga és egy kiváló érettségi.


Állatorvosi csak nappali tagozaton indul. Szép is lenne ha lenne levelezőn, mert hasonló komolysággal bír, mint az embergyógyászat. Esti tagozat meg nincs egyetemen, csak felnőttképzési helyeken (esti gimi, szaka és társai).


32 évesen felvehetnek, hiszen nincs életkori határ. Kollégiumra pályázhatsz, az más kérdés, hogy kapnál is-e, illetve azt lehet csinálni, mint a fiatalok, lehet menni albérletbe.


Amúgy hasonló keménységű, mint a normál orvosi karok, rengeteg előadás és gyakorlat, kémia és biológia mindenféle formában és szinten, anatómia, latin, gyógyszerismeret...stb és ezek még csak az alapozó tárgyak. Ezt csak nappalin lehet végigvinni, ez nem olyan, hogy 2 hetente van 2 nap, aztán a többit elolvasom, mint levelezőn. Mellesleg állandó a számonkérés, szóval ez egy egész embert kívánó dolog és 11 félév vagyis 5 és fél év mire elvégzed, de akkor nem csúsztál meg semmiből.

Nem lehetetlen, be lehet kerülni, de bent maradni nehezebb.

2015. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga nem kell a bekerüléshez, mivel a 2x50 pont az emelt szintekért már lefoglalja az adható 100 pluszpontot. A diplomához kell.
2015. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!