Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan vágjak bele egy állator...

Hogyan vágjak bele egy állatorvosi karrierbe?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, már leérettségiztem, és van egy szakmám de beleszeretnék vágni az állatorvosi pályába. A Felvi.hun olvastam erről de elég ködös pár dolog, például az egyetemre kötelező az emelt szintű biológia vagy kémia érettségi,de nekem az informatika volt a választott, letudom tenni akár most is ,vagy már semmi esélyem ilyen pályára? A másik pedig hogy mi dönti el h önköltséges vagy támogatott képzésben részesüljek?

2015. júl. 4. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tehetnéd le? Bármikor érettségizhetsz. Ismerek olyat, aki 61 évesen tette. Támogatott pedig akkor leszel, ha van elegendő pontod ilyen finanszírozási formához.
2015. júl. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden évben ősszel és tavasszal lehet próbálkozni, első alkalommal kiegészítő vizsga, ha másodjára is próbálkozol akkor már ismétlő vizsgának nevezik. Elég drága sajnos, jelenleg 25 ezer/tantárgy.


Mivel két emelt érettségivel ki maxolod a plussz pontokat ezért nyelvvizsgáért további pont már nem jár. Megnéztem tavaly 416 volt a ponthatár, ez annyit tesz,hogy két 79%-os emelttel lenne meg pont a 416 pont. 2*(79+79)+2*50. Ugye duplázás, és emeltenként 50 plussz pont.

2015. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha van egy kis eszed az önköltségest be se írod. 1 milla felett van félévenként, pontokban alig tér el az államitól.

le kell tenned az emelt kémia és biosz emelt érettségit.

a felvi kalkulátorában megérheted a pontszámítást

2015. júl. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!