Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy általános iskolában, ha egy gyerek a szünetben a telefonnal játszik, elveszi tőle a tanár, és hétvégére nem adja vissza semmiféleképp?

Figyelt kérdés
Lehetőleg komoly válaszokat
2015. okt. 9. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola házirendjétől függ. Van, ahol csak a szülőnek adják vissza. De vissza kell adni, nyilván örökre nem vehetik el.
2015. okt. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Létezik. Ha a szülőnek adják csak vissza és még nem ment be érte, akkor igen.
2015. okt. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nekünk az volt, hogy év végig elvették, és csak év végén adták vissza, kivéve ha valamelyik erősebb akaratú szülő meggyőzte őket, hogy "khmm, nem akarok fenyegetőzni, de azééé na hát na hát érted hát nem há de"
2015. okt. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Igen, egyes iskolákban vagy egy hétig, vagy egy hónapig, vagy akár egy évig nem adják vissza. Ez attól függ, milyen szigorú a házirend. Nálunk már a nam végén visszaadják.
2015. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom hogy régi kérdés és lehet hogy a kérdező profilja sincs meg de azért leírom.



A rablás legfőbb ismertetőjele, hogy nem önként adja át az illető a tulajdonát.

A diák átadhatja ÖNKÉNT, de ha nem adja át, akkor nem veheti el a tanár.

Ezt a szituációt meg nem értem, hogy attól, hogy a tanár ígéretet tesz rá, hogy visszaadja, miért adna jogalapot arra, hogy át is kell adni. Ez továbbra is az illető saját döntése.

Ezentúl szerintem nem teheti meg, hogy a tanuló kérésére nem adja vissza a tulajdont azonnali hatállyal, annak ellenére sem, hogy önként nyújtotta át szóban megegyezve, hogy MEGŐRZÉSRE történt. Nem szabhat olyan kitételt, hogy csak XY-nak hajlandó átadni mert ezzel tulajdonképp a sajátjaként rendelekezik a tulajdonnal.

XY-nak meg pláne nem lehet átadni, hogyha az nem az ő tulajdona, hanem a gyereké. Merthogy a gyerek tulajdona akkor sem a szülőé, hogyha az kis-vagy fiatalkorú.


A gond alapvetően, hogy a tanárok saját jogérzékükre támaszkodva kétlábbal tapossák a jogrendszert, a gyereknek pedig nincs lehetőségük, hogy a joguknak érvényt szerezzenek. Az örök bullshit persze, hogy "a fiatalok a jogaikkal tisztában vannak, a kötelességeikkel meg nem". Mintha egyébként az íratlan kötelességek írott jogszabályokat rúghatnának föl.

2021. dec. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!