Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az elsősegély tanfolyamon...

Az elsősegély tanfolyamon tényleg be kell mutatni a mesterséges lélegeztetést egy próbababán?

Figyelt kérdés
Éppen a B kategóriás vezetői engedély megszerzésén vagyok, és elsősegély vizsga is szükséges ehhez. A vizsgán tényleg a szájon át történő mesterséges lélegeztetést is be kell mutatni? Nekem egyszerűen nincs gusztusom ilyesmihez, nem tudom, hogyan bírnám rávenni magam arra, hogy egy babát "csókolgassak". Ti hogy hidaltátok át ezt a kérdést?

2015. okt. 9. 18:45
 1/8 A kérdező kommentje:
UI: Ez egyáltalán higiénikus, abból a szempontból, hogy előttem más is bemutatta ugyanezt a próbababán?
2015. okt. 9. 18:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Be kell mutatni, de nem a száján, hanem az orrán át. Jelenleg ez a módi. Mellesleg kapsz egy steril gézlapot, és azon át.
2015. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nyáron csináltam.

Annyit kellett, hogy befogtam az orrát a babának, raktam egy gézlapot a szájára és befújtam neki.

Egyébként én is így voltam, hogy milyen már, hogy egymás után fújkáljuk, de mikor ott voltam vizsgán, nem ezzel foglalkoztam, hanem hogy sikerüljön.

Spray-vel is fertőtlenítették amúgy.

L

2015. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Mindenki egy gézlapon keresztül fújkál, a jelenlegi protokoll szerint a szájába, de mielőtt rárakod a saját gézlapodat, fertőtlenítőszerrel befújják és letörlik.

Számtalan alkalommal csináltam már, és semmi bajom nem lett :)

2015. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ez tök jó, hogy 5 percenként változik a protokoll. Szeptemberben azt tanították nekünk, hogy manapság orron át kell befújni.
2015. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Közben voltam oktatáson és nekünk is azt tanították, hogy orron át kell befújni.
2015. okt. 19. 15:19
 7/8 anonim válasza:
Orron át kell befújni steril gézlapon keresztül! Én nyáron vizsgáztam!
2015. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem változik 5 percenként a protokoll. A hivatalos protokoll néhány évente változik. Az, hogy egyes iskolákban még mindig a 2010 előttit tanítják az nem a protokoll hibája. Most valóban változott a protokoll de nem jelentősen. A hivatalos protokoll szerint orrba is és szájba is szabályos, illetve ha valamilyen ok miatt nem akarod/nem lehetséges a befújás elhagyható. vizsgán ezek a kizáró okok nem állnak fent, ezért kérik, hogy mutasd be. És alapvetően szájba is és orrba is tudni kell a befujást. Ha az egyik valami miatt nem kivitelezhető.
2015. nov. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!