Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy építőmérnök (vagyis NEM...

Egy építőmérnök (vagyis NEM építészmérnök) hol helyezkedhet el diploma után?

Figyelt kérdés
Milyen munkalehetőségei vannak? Megéri annak tanulni? Van rá kereslet? Olyan munkakörben is elhelyezkedhet, ahol az IKEA-nak terveznek? Bocsi a sok kérdésért :/

2015. okt. 10. 08:20
 1/5 Kim Bo Mao ***** válasza:

Szerintem fogalomtévedésben vagy. Az IKEÁnak nem tervez az építőmérnök, max. az építészmérnök. Az IKEÁnak maximum épületet(de annak is inkább a technikai részét) tervez, illetve kivitelezhet.

Nagyon szerteágazó maga a szakma, és 60%-al kevesebb építőmérnök van, mint amennyi kellene, szóval tuti munkalehetőség. Egyébként nagyon komoly technikai tudást halmoznak fel az egyetemi évek alatt-matekot, fizikát, érintőlegesen kémiát nagyon kell tudniuk-, sokat dolgoznak de a keresetük is kimagasló.

A BA képzés után szakosodhatnak pl.: hídépítő mérnök/ víz/hulladék/csatornázás/mélyépítő/közlekedési mérnök (stb., a nevük nem biztos hogy szóról szóra ezek.)

Egy utolsó hozzáfűzés: a másik, az építész/építészmérnök is jól keres de 300%-al több építész van, mint amire szükség van, ezért nehezebben talál munkát.

2015. okt. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és akkor hogy nevezik azt a szakmát, ami az IKEÁ-nak tervez?
2015. okt. 13. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Aki az Ikeának terméket tervez az vagy belsőépítész, vagy formatervező. Az építőmérnök, ahogyan előttem is írták, gyakorlatilag főleg statikával foglalkozik, hidakat, metrót, nagy épületet, stb. tervez, úgy hogy ne dőljön össze, egy nehéz szak, tele fizikával és matekkal, de jó szakma. Az építészmérnök házakat tervez. A belsőépítész belső teret és egyszintes házat is tervezhet (azt hiszem statikussal), a hivatalos neve: építő tervező művész. De amire te gondolsz, aki termékeket tervez: formatervező művész, vagy ipari formatervező szakot végez el.
2015. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. okt. 13. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért egy Ikeára elég gáz alapozni. Magyarországon van kettő, más országokban sem sokkal több. Szerintem az egész hálózatnak nincs szüksége 10 főnél több ilyen tervező emberkére, de lehet már ezzel is sokat mondtam.

Építőmérnököt sokszor keresnek a Lidl-höz például, brutál jó fizetéssel. Nekik megéri csak azért saját mérnököt tartani, hogy az új üzleteiket legyen aki megtervezi. Persze ez az elenyészőbb feladat. A felülvizsgálatok, rekonstrukciók, hatósági kommunikációk gyakoribbak.


Egyébként én víz szakirányon végeztem, üzemeltetőként dolgozom egy vízműnél és imádom.

2015. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!