Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakot nehezebb elvégez...

Melyik szakot nehezebb elvégezni? Gépész, villamos, építész vagy építő mérnök?

Figyelt kérdés
Állítsatok fel egy sorrendet 1-4.ig, és indokoljátok is! (most iskoláktól függetlenül kérdem, csak a szakokra vonatkoztatva). Jó tudom, nem nagyon lehet összehasonlítani, mert nincs olyan ember aki mind a 4-et elvégezte volna...

2013. szept. 26. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Kinek melyikhez van tehetsége.
2013. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

gépész és épitész-mérnök a legnehezebb (kőkemény fizika, matek, mechanika stb.)

utána a villamosmérnök (a fizika hajszállal könnyebb)

legkönnyebb az épitőmérnök

2013. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És elhelyezkedés, fizetés szempontjából is ugyanez a sorrend?
2013. szept. 26. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha valami érdekel, akkor sokkal könnyebb tanulni, mintha úgy kéne, hogy nem érdekel.

#2-es maga a matek és fizika nehezebb villanyon, mint építészen. Építészen a rajz nehéz és abból sok is van.

Egyébként most a gépész és a villany a keresettebb szakma.

2013. szept. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Villanyon a programozás ami nehéz (lenne nekem), ezért választottam a gépészt.
2013. szept. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

amit nem szeretsz az nehéz számodra. pl a gépészek nagy része utálja a villanyos tárgyakat, mert nem szeretik, ezért nehéz is számukra (persze sok kivétel van azért)

építészen egyáltalán nem nehéz a fizika és a matek sem, ott a rajz nehéz.

gépész inkább azért nehéz, mert sok mindent tanulsz, nagyon sok terület van. a klasszikus fizikának majdnem minden területét tanulod.

villanyon a matek és fizika elég kemény, emellett a programozással is megküzd sok ember.

2013. szept. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És ezt mégis mi alapján kéne felállítani?Én az építőről mondhatom,hogy aki azt gondolja,hogy könnyű,az súlyos tévedésben van.Nálunk 5 félév mechanika van,már ha azt a szakirányt választod,aztán jönnek a rájuk épülő dolgok.Matek az mindenhol ugyanaz,mivel 3 félév van mindenhol,nem tudom azt mi alapján mondják nehezebbnek vagy könnyebbnek.Építészen van 2 félév,mindenhol máshol 3.Építészen tényleg csak a rajz nehéz.Gépészről és villanyról nem tudok semmit,ezért nem is itélkezek,mert butaságokat mondanék.Fogadni mernék,hogy azt a 4 szoftvert,amivel mi foglalkozunk,a gépészek hírből sem ismerik.Ráadásul nálunk msc mechanika is van,és az abból eredendő,szerkezetekre is alkalmazott dolgok,amiket mind msc-n tanulunk csak meg.Tudtommal máshol nincs msc mechanika.Ugyanúgy van dinamikánk,egy alap és egy msc-s,ami szerkezetek dinamikája néven fut és elég érdekes dolgokról hallhat róla az ember,statikával és szilárdságtannal pedig rengeteget foglalkozunk(sziltan az egyik legrettegettebb tárgy az egyetemen).Anyagismeret:Gépészeknél többnyire csak fémekkel foglalkoztok,mivel a gépek fémekből vannak,mi mindennel,ami előfordul.Villanykar tényleg csak azzal tűnik ki,hogy programozás van hardcore,de hogy ettől valami nehezebb-e,azt nem tudom.Mindennek megvan a saját nehézsége,döntsd el te és ne az alapján válassz,hogy nehéz-nem nehéz,mert mind nehéz.Sorrendet butaság felállítani.Egy biztos,építősként folyamatosan van dolgod(karbantartás,katasztrófa elhárítása,valamint a kivitelezés sem 2 nap alatt fut le,hanem van,hogy évek eltelnek,mire valamivel kész vagy).Ezekért súlyos összegeket el lehet kérni.Mindenki azt tartja a legnehezebbnek,amit tanul,a többi "könnyebb".Én a villamost nem bírnám de nem azért,mert borzalom nehéz,hanem mert halálra unnám magam.Gépésznek jó lenni,csak ha tervezel valamit,azt lehet,3 év múlva már a kukában találod.Építésznek is jó lenni,főleg ha szeretsz rajzolni,de ők is foglalkoznak azért olyasmikkel,mint az építősök.Építőmérnöknek jó lenni,mert hosszútávra tervezel,és ha valamit felépítesz,nem lesz az,hogy 1 év múlva lecserélik,mert divatja múlt vagy épp elavult és értéktelenné válik.Persze vannak kivételek,hogy befuccsol valami,de az is csak amiatt van,mert nincs lóvé.Na,remélem elég alapos voltam:)
2014. aug. 25. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!