Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha középiskolában gyenge...

Ha középiskolában gyenge voltam matekból és úgy általában semmi sem érdekelt, akkor jobb ha nem próbálom meg a gépészmérnök szakot?

Figyelt kérdés

komolya elhatározással sem tudnám végig csinálni szerintetek?

igaz, nem vagyok hozzászokva a komoly tanulásokhoz, de ha egy év alatt feltornáznám magam és sikerülne jól leérettségiznem matekból és biológiából, akkor is esélytelen lennék a szak elvégzésére?


2015. okt. 10. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Remélem a bioszt nem gondoltad komolyan. Igaz felvételi tárgy (ami már önmagában röhej), de ez azt sejteti, hogy sem infóból, sem fizikából nem vagy valami túl jó szinten. Az egyetemi matek teljesen más, mint a középiskolai, viszont az alapjaihoz eléggé tudni kell a matekot.

Én első körben nem adnék Neked túl sok esélyt, de ha elhatározod és valahogy végigszenvednéd, akkor le a kalappal...

2015. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy miért voltál belőle gyenge. Ha azért, mert nem szeretted a tanárt, az iskolát sem és otthon egész nap szgépeztél, akkor lehet, hogy a képességed meg van hozzá. Ekkor, ha mostanra benőtt a fejed lágya, akkor 1 év alatt összeszedheted magad.

Ha viszont sokat tanultál és úgy nem ment a matek, akkor szerintem ne menj gépésznek.

2015. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen utolsó válaszoló semmi sem érdekelt... hazajöttem suliból tévét néztem gépeztem elmentem itthonról, tehát nagyjából a kettes lebegett előttem állandóan... ki sem nyitottam itthon a könyveimet, igazából a suli sem tetszett meg úgy semmi, döntésképtelen voltam h merre tovább, meg mi érdekelne mindig kerestem rá a választ, hogy miben lennék jó, miben lennék elhivatott... de sajnos nem nagyon sikerült megtalálnom rá a választ... Azért köszi a válaszokat mindkettőtöknek :)
2015. okt. 10. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerült megtalálni a választ akkor mi alapján esett a döntésed a gépészmérnöki szakra?
2015. okt. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*Ha a jó fizetés motivál az sem probléma csak nehezebb lesz rávenni magad a tanulásra, és nem csak az egyetemi idő alatt hanem utána is, munka mellett.

Az pedig, hogy képes vagy rá csak te tudod, vagy, ha nem tudod akkor kitapasztalod.

Nekem van egy ismerősöm aki csak a jó fizetés miatt választotta a mérnökinformatikus szakot. Szenved is rendesen, de jövőre befejezi. Igaz a középszintű matekot a kisujjából kiszopta és tanulás nélkül is 90 akárhány százalékos érettségit írt.

2015. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
harmadéves gépészmérnök hallgató vagyok, így bátran mondhatom, hogy tanulás nélkül, csak a 2-esre hajtva, soha nem fogod elvégezni ezt a szakot.
2015. okt. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!