Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből tanulhatnék történelmet?

Miből tanulhatnék történelmet?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, hamarosan diplomázok mérnökként. Egész gimi alatt annyira "reál-hívő" voltam, hogy ami nem matek és fizika volt, azzal kb alig foglalkoztam. Nyilván bemagoltam annyit, ami kellett a jó jegyhez, de ennek ugye az a következménye, hogy nem nagyon maradt meg semmi hosszabb távon.


Most viszont feltámadt bennem a vágy, hogy történelmet tanuljak, kizárólag azért, hogy ne legyek ennyire műveletlen, valamint hogy jobban átlássam az eseményeket körülöttem. Elkezdett érdekelni a töri.


A baj az, hogy minden gimis tankönyvemtől megszabadultam már, nem tudom őket elolvasni.

Kérdés: miből lehetne hozzájutni a tudáshoz?

Legjobban igazából a 19. és 20. századi világtörténelem, valamint a teljes Magyar történelem érdekelne, viszont ahogy szép lassan olvasgattam dolgokat, úgy jöttem rá, hogy igazából jó lenne szépen az elejétől kezdeni, hogy ne kelljen mindig vissza-vissza olvasni egy korábbi cselekményre (mert mondjuk arra utalnak egy cikkben).


Tehát röviden: Miből tanulhatnék törit?


Megjegyzés: NEM történésznek készülök, csupán a magam "szórakoztatására" szeretnék elmélyedni benne, ezért nem az a célom, hogy több 1000 oldalas könyveket olvassak el minden egyes évszázadról. Ilyen esti könnyed-olvasmányként lenne rá szükségem.



Köszönöm előre is, ha valaki segít! :)


2015. okt. 16. 17:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Addig tekertem a mondatokat, míg végül kicsit elveszett a lényeg: az abszolút 0-ról szeretnék indulni, teljes világtörténelem az elejétől.
2015. okt. 16. 17:14
 2/3 anonim ***** válasza:
Száray Miklós Történelem I. II. III. IV. Ez a gimisek könyve általában és ez sztem pont jó arra amit szeretnél.
2015. okt. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja,a Száray könyvek jók vagy úgy mellesleg ott a wikipédia is.
2015. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!