Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsősorban mérnökök! Hogyan...

Elsősorban mérnökök! Hogyan és mennyi idő alatt lett szakdolgozatotok? :-) (Más szakon végzettek véleménye is érdekel. )

Figyelt kérdés

Mennyivel a beadási határidő előtt kezdtétek el?

Csináltatok mellé valamilyen hardvert? Azt befejeztétek teljesen?



2015. okt. 18. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

Minden időmet és energiámat a nyelvtanulás vette el hogy sikerüljön a nyelvvizsga. Mivel magánúton kellett megszerezni a nyelvtudást és a nyelvvizsga bizonyítványt. Ezért a szakdolgozat beadási határidő előtt kb. egy héttel még azt sem tudtam hogy milyen szakdolgozattémát választok. Mivel magyarul kellett megírni, vagyis könnyű lesz vele megbírkózni, ezért gondoltam megtehetem az utolsó pillanatra való halasztást. Aztán kb. 5-6 nap alatt elkészítettem a választott témát, a hozzá szükséges szoftverrel együtt. Végül nem csak jeles lett, de egy akkori gyár nagy elégedettséggel még használta is azt a szoftvert. Szerintem jelentéktelen erőfeszítés volt, hisz egy árva idegen nyelven írott szó nem volt benne, a műszaki terület csak logika. De az említett nyelvvizsga bizonyítványt a legjobb képességekkel sem lehetett csak úgy leakasztani a falról, hisz magánúton (és magánzsebből) órákra is kellett járni, nem csak otthon tanulni.

---

Persze azért ne úgy tekintsd ezeket a sorokat hogy nyugodtan csinálhatsz te is így. Főleg ha már nem kell idegen nyelvvel megbirkóznod és időd van a szakdolgozatra.

2015. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mérnöki szakból is van legalább 10-féle. Ez az 1. válaszolónak is szól... Egész más valami informatikai jellegű szakon szakdolgozatot írni, ott el is tudom képzelni, hogy 1 hét alatt megvan, és nem is szar az eredmény. De pl. én vegyészmérnökként írtam, és eltartott kb. 1 félévig (valójában tovább tartott, csak levontam a lustasági faktort). Bent lenni laborban, mérni, konzultálni, kiértékelni... Ezek nem férnek bele 1 hétbe, ha beledöglök sem.
2015. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Építômérnôki szak (nem mostanába).

Szakdolgozat készítés 2 féléves "tantárgy".

Elsô félév: engedélyes szintû (megvalósíthatóság tanulmány) terv. Ez kb. 1 hónap volt.

Második félév: kiviteli terv. Ez is egy hónap volt számításokkal, rengeteg rajzzal. A nyomtatás az a leadás elôtti éjjel lett meg.

2015. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!