Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás: mit tegyek?

Továbbtanulás: mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy majdnem 15 éves lány, aki az idei tanévben fejezi be (ha minden jól megy) az általános iskolai tanulmányait, és kérdéses, hogy hova menjen tovább, mi ajánlott?


Nyelvek nagyon nem mennek, de nagyon szeretnék angolt és spanyolt tanulni! Csak az a baj, hogy mind2-őt szeretném tanulni - kezdő szinten. Azt meg hogy?

(Németet 8 éven át tanultam/tanulok, angolt 3 éven át tanultam: németből [hála a tanáromnak] nagyon nem vagyok jó, angolból pedig nincsen szókincsem, kiejtésem... És sokszor nem ment a nyelvtan sem... Sztem a tanárok... Szóval... Nem mintha én nem tehetnék semmiről, de ő miattuk is nem megy/ment.) Az rendben van, hogy németből 4-5 vagyok, de angolból (5.-7.-ig) szép, lassan mentem lefelé... (5-ről 3-ra.) Egy olyan közösségben és tanárral könnyebb lenne, akik nem itélnek el, és nem szidnak le...


Readásul nagyon vágyom egy olyan gimire, ahol van (ingyenes) konditerem, és ahol lehetőség akad futásra, és biciklizésre. (De ez a mellékes része.)


Dunaharasztin (Pest megyében, Budapest "szomszédjában") lakom, és a környéken szeretnék egy középiskolába menni. -Mimt kiderül - lehetőleg - gimnáziumba.


Amúgy mindig is 4-5 esett az átlagom...


Fogalmam sincs, hogy minek képzelem magam a jövőben... Sok minden eszembe jutott már, de nem tudok igazán kiállni egyik elképzelésemhez sem.


Readásul református vallásu vagyok, és ennek fejében szeretnék egy ilyen gimiben lenni (de sajnos ezt is mellékesnek kell vennem...)


Ilyen gimnázium létezik?

Esetleg ötletek, tapasztalatok?

[Hasonló kérdést tettem fel kb. 1 hónapja, de arra nem kaptam választ (max egy üzit, habár az is jobb, mint a semmi)... Szóval, hátha így sikerül, átfogalmazva.]



2015. okt. 21. 18:23
 1/3 A kérdező kommentje:
És sajnálom, nem ebbe a témakörbe akartam besorolni... Véletlen volt...
2015. okt. 21. 18:26
 2/3 A kérdező kommentje:

*mint

** elképzelésem mellett sem

2015. okt. 21. 18:29
 3/3 anonim válasza:
én nem élek Magyarorszagon de biztosan vannak ott is reformatus gimik, es ha nem tudod, hogy mi akiarsz lenni, akkor csak a gimi a megoldas, szakképzo biztos nem..de googlezz ra a sulikra..okosabb leszel, de gondolom van a suliba tanacsado..majd gimiben eldontod h mi akarsz lenni, ha szeretnel nyelveket tanulni de nem mennek nagyon a nyelvek, akkor probalj sulin kivul is foglalkozni vele, keress a lakhelyeden valakit, aki esetleg tanitgatna..elmesz valahova brigadozni es lesz ra pénzed.
2015. okt. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!