ELTE koreai szak? Megéri?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy van-e itt valaki aki erre a szakra jár, esetleg már elvégezte? Milyen lehetőségeid lehetnek azután hogy elvégezted? Van esély, hogy mint tolmács, fordító állást kapj valahol? Nagyon érdekel a a koreai nyelv, maga a kultúra és imádnám ezt tanulni, de ha teljesen kilátástalan a helyzetem akkor jobb lesz ezt az álmomat félretenni. Több helyen is próbáltam utánanézni ennek a dolognak, de míg a japánt mindenki dicsérte addig a koreait vagy lehúzta vagy egyáltalán nem beszélt róla senki. Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy ha nem ért hozzá, ne írjon olyanokat hogy "ja, lesz munkád a mekiben" mert igy is eléggé el vagyok keseredve. köszönöm szépen :)

2015. okt. 20. 20:18
 1/2 anonim válasza:
8%
ja, lesz munkd egy kfcben xd
2015. okt. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Én ugyan még nem járok oda, de szintúgy BTK-ra fogok jelentkezni csak kínai szakra. Hogy van-e esély arra, hogy tolmácsként/fordítóként munkát találj, ahhoz kapcsolatok kellenek. (De minden munkához kellenek), szóval ez ne tántorítson el! ^^ Igazán, csak te tudod, hogy mihez akarsz kezdeni, vagy mit szeretnél csinálni az életben. :) Javaslom, hogy, ha szeretnél, külföldön helyezkedj el inkább, hiszen ott könnyebben találhatsz munkát és nem utolsó sorban jobban is fizetnek, mint itt.

Csak egyet fontolj meg: ne azért kezdj el koreait tanulni, mert manapság a kpop annyira menő. Lehet, hogy te szereted, lehet, hogy nem, de csak ezért nem éri meg. :) Van olyan barátom, aki így tette tönkre a jövőjét, mert akkor nagyon szerette, de az egyetemen már nem érdekelte és megutálta.

Ne értsd félre, ezzel nem eltántorítani akarlak, csak egy tanács! ^^

Remélem sikerül eldöntened, hogy mihez kezdj! :))

2015. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!