Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatikai szakkönyv kiadása...

Informatikai szakkönyv kiadása, vélemények?

Figyelt kérdés

34 éves mérnök-informatikus, okl. mérnök tanár vagyok, több mint tíz éves tapasztattal rendelkezem az iparban a szoftverfejlesztés területén, mellékállásban, óraadóként 6 éve oktatók informatikát (2 év gimnázium - általános informatika, 4 év szakközépiskola - informatikai alapismeretek).


Megvagyok róla győződve, hogy jelenleg és már évek óta nincs olyan összefoglaló könyv, mely az "adatbázis- és szoftverfejlesztés" c. tantárgy anyagát egészében lefedné, illetve alapot adna az emelt szintű informatika érettségire vagy inkább az emelt szintű informatikai alapismeretek érettségire, ezért jött az ötlet, hogy nekem úgy is van saját jegyzetem, melyet oktatók már több éve (zárójelben megjegyezném OKTV, SZÉTV győztes diákjaim vannak) sikerrel.


Örömmel szerkesztenék belőle egy összefüggő könyvet, melyből fellehetne készülni az érettségire. Vélemények? Lenne vajon rá igény, illetve anyagilag ez mennyire megterhelő?


(könyv várható adatai: kb. 300 oldal, fekete-fehér, sematikus ábrákkal)



2015. okt. 23. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon pénzt nem fogsz belőle látni szerintem, hacsak nem pályázol meg valami tananyag-fejlesztési pályázatot
2015. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, erősen nézelődöm a pályázat irányába is.


*oktatok, elnézést a kérdésben szereplő csúnya hibáért.

2015. okt. 23. 21:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Én diák vagyok és szerintem olyan formában mindenképp hasznos lehetne, ha tételenként tárgyalnád a témát. Nem értek az informatikához, de gondolom ott is vannak tételek, meg olyan ismeretek, amik nagyon fontosak az érettségin. Ha ezeket így csoportosítva, a legfontosabb információkat kiemelve írnád meg, akkor még akár vennék is azok, akik érettségizni akarnak.
2015. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A meg vagyok róla győződve rész még csúnyább hiba. Meg a fel lehetne készülni is.
2015. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Természetesen vannak tételek is, melyeket a köny részletezne, illetve tagolva lenne. A könyben 9. Osztálytól 12. Osztályig benne lenne a tananyag. Elméleti alapok, a szoftverfejlesztés elmélete, szoftvertechnológia, HTML alapjai, SQL, C# és társai. Na, ha egy diák mindegyikre egy önálló könyvet venne, állítom, hogy 20.000 forint alatt nem igen állna meg. Az én könyvem viszont egy olcsóbb, az érettségihez igazodó könyv lenne.


Köszönöm a válaszod. :-)

2015. okt. 23. 21:30
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, így van. Elnézést, vannak hiányosságok a helyesírás területén, de, hogy megnyugtassalak tudtommal a könyveket előtte átnézik, illetve mentségemre nem szolgál, de telefonról írtam.
2015. okt. 23. 21:34
 7/12 anonim ***** válasza:
De az a baj az informatikus hallgatókkal, hogy nem vesznek könyvet, mert minden fent van neten. Mondjuk ez csak a kiadóknak baj az informatikus hallgatóknak nem, mert így megtanulnak keresni, kiszűrni a lényeges információt
2015. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tökéletesen igazad van, sőt ma már nem csak az informatikus hallgatók, de más hallgatok sem szeretnek könyvet venni. A tapasztalat is azt mutatja, hogy az iskolák is inkább rendelnek irodalom könyvet, illetve nyelvtan könyveket, több ezer forintért, de egy informatika könyv sehogy nem akar a keret tagja lenni.


A keresésről meg annyit, hogy ez egy középiskolai könyv lenne es nem egyetemi, tehát a középiskolás diákok keresni annyira nem szeretnek, aki meg igen az általában nem tud olyan előre jutni, mert középiskolásként még elveszik a sok információ között. Segítség kell nekik.

2015. okt. 23. 21:46
 9/12 anonim ***** válasza:
mérnökinformatikusként miért nem keresed magad degeszre gimisekkel való bohóckodás helyett?:)
2015. okt. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jogos kérdés, hisz aki tudja csinálja, aki nem az tanítja, aki azt sem az pedig könyvet ír.


Én mindhármat művelem, mert heti 18 órám van a szakközépben, így mellette szoftvermérnökként is dolgozom, a feleségem vegyészmérnök, habár lassan visszavonul egy időre, mert.gyereket várunk. Köszönöm az aggódást megvagyunk anyagilag. :).


Azért tanítok, mert élvezem, szeretek tanár lenni, imádom amikor sikerei vannak a diákjaimnak, és nincs jobb érzés régi tanítványok leveleit olvasni, akik mára már OTDK győztesek, sikeres mérnökök... szeretem csinálni, csupán ennyi.

2015. okt. 24. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!