Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökinformatika vagy villamo...

Mérnökinformatika vagy villamosmérnök?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Következő februárban lesz a jelentkezés egyetemre és nem tudom eldönteni, hogy a 2 közül melyiket válaszzam. Informatikából a hálózatok és különféle "IT operations" érdekel (programozás annyira nem), viszont érdekelne a villamosságtan és annak a fizikai része is. Sajnos még nincs tapasztalatom, vagy külön tudásom egyikből sem. Épp ezért érdekelne, hogy volt aki hasonló problémával küzdött annak idején? Ha igen, hogyan döntött és hogyan vált be? Milyen munkalehetőségek vannak? Hallottam 1-2 villamosmérnök ismerőstől, hogy ott elég sok "agzsibbasztó" állás van, amihez nem kell lülönösebb tudás, IT-nél meg mindenhova inkább programozót keresnek. Elég nehéz elhinni, de tényleg így van? Előre is köszi!

#rendszermérnök #Informatikai biztonság #hálózati informatikus #villamosenergetika #infokomm technológiák
2015. okt. 25. 09:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudtok esetleg olyan rendezvény(ek?)ről Budapesten, ahol lenne esélyem belelátni egy-egy mérnöki területbe? Olyasmire gondolok, mint az a sportágválasztó nap. A tudomomámy/technika valahogy nincs annyira meghype-olva sajnos, így ilyenekről még nem hallottam :( De hátha mégis lenne...
2015. okt. 25. 10:04
 2/4 anonim ***** válasza:
a MAVE-nek van ilyen estjei. De ezekre csak akkor mehetsz, ha már ilyen szakirányban tanulsz és az adott kar amire jársz tagja a Mave-val.
2015. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha programozás nem érdekel akkor inkább a villamosmérnök.

Villamosmérnökként még elmehetsz info irányba, de ha nem szeretsz programozni akkor rendszergazda meg hasonló állásokra jelentkezhetsz elég kevés pénzért.

2015. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a fő gondom, hogy főleg hálózatokkal vagy CISCO-jellegű dolgokkal, routerekkel stb. esetleg információ biztonsággal foglalkoznék leginkább. Nem tudom, hogy villanyról mennyire vannak ilyen lehetőségek. Szerintetek egy villanymérnök és egy CCNA mennyire életképes párosítás?
2015. nov. 9. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!