Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Le tudnátok nekem írni a...

Le tudnátok nekem írni a mérnökinformatika, a gazdaságinformatika és a programtervező informatika miben különbözik egymástól?

Figyelt kérdés
És mik az előnyök / hátrányok ... ha nem tudtok az összesről irni ..nembaj :) annyi elég amit tudtok.. akármelyikről is legyen szó :) köszönöm előre is :)

2014. nov. 21. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

NAGYON NAGYON leegyszerűsített verzió:

Mérnökinfó: Hardver, Proginf: Szoftver, Gazdinf: SZAR.


Részletesebben:

Proginf (éppen végzem): Matematika, matematika, matematika, matematika, programozásocska, matematika, matematika, matematika, matematika, matematika, matematika, matematika. Minden _NAGYON_ elméleti, _NAGYON_ absztrakt. A prog része is.


Ha még nem rémültél meg eléggé, akkor elmondom, hogy 3% körül végzik el 6 félév alatt. Na, még most se? :-)


Akkor már nem próbálkozom. Gyere ide. A társaság kiemelkedően jó tud lenni:

Gyakvezek, profok, és a többiek is, ha kérdezel válaszolnak. Közösségi élet létezik, "szakmai" és "buli" szinten is (a híresztelésekkel és sztereotípiákkal ellentétben).

Zárszóként legyen elég annyi, hogy merj kérdezni. Olyan hét nincs az egyetemen, hogy ne merüljön fel benned legalább 1 kérdés, és ha nem teszed fel, magadnak teszel rosszat...


Gazdinfó: Konkrétan nem ismerem, csak ismerek gazdinfósokat, illetve akik dolgoztak gazdinfósokkal. A legfőbb probléma az, hogy két szék közül a pad alá. Egyikben sem mélyül el annyira, hogy igazán jó legyen. Egy proginfesnek/mérnökinfósnak - ha épp a cég megkívánja - könnyebb elsajátítani a gazdaságis anyagot, mint gazdinfósnak a progost. Ha pedig nem progos vonalat akar, jobban jár mindeki ha más gazdaságis szakot keres.


Mérnökinfóról szóljon más, ha jól tudom '13, vagy '14ben alakították át jelentősen, így nem merek róla jobban nyilatkozni.

2014. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :) nekem a proginfo tetszik legjobban amúgy..megbántad hogy oda mentél ? mindent meg lehet csinálni ..nem nagyon izgatnak a statisztikák..:)
2014. nov. 21. 23:09
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Mérnök infóra (BME) és proginfóra (ELTE) is jártam, igaz az utóbbit nem fejeztem be, mert nem tetszett, de nem a matek miatt, mert az ott könnyebb volt.. Úgy éreztem, hogy proginf kicsit "használhatatlanabb" a valóságban, mint a mérnökinfó (ezt azóta pár munkatársam is megerősítette, mert elméletben ugyan jók progból, de gyakorlatban nagyon nem), mivel nem adott olyan "mérnökies" szemléletet..


Nem elég egy problémát elméletben megoldani, ha a megoldás nem ültethető át a gyakorlatba, ezt kevésbé hangsúlyozzák ki proginfen, míg mérnöki dolgokban nagyon durván előjön.. De amiben jobb a proginf, hogy tényleg több ott a matek, részletesebben, ráérősebben is oktatják és nem is szivatnak szét, míg mérnökinfón röviden leadták és elvárták hogy gyakorlott ember szintjén tudd és nem kevés olyan tárgy volt, ahol simán hazaküldtek vizsgáról ha az anyagnak "csak" a 90%-át tudtad..


De a preferencia egyénileg sztem eltér, hogy kinek mi tetszik, a lényeg h nagyon közel van a kettő egymáshoz, a két képzés magja szinte ugyanaz, csak a körítés van kicsit más megközelítésből..


Viszont van a tárgyaknak úgy 30-40%-a, amely eltér a két képzésben, amíg ez mérnök infónál fizika, digitális technika, szabályozástechnika, elektronika stb. addig ez proginfnél inkább analízis, progmódszertan, fordítóprogramok vagy egyéb matekosabb tárgyak, amelyeknek szintén nem veszed majd hasznát munkád során, tényleg csak egy "keretet" és szemléletet adnak..

Ezeket egyébként önszorgalomból simán be tudod pótolni, ha mégis oda kerülsz hogy érdekelne, csak nem oktatják..


A mérnök infót valóban átalakították, a tantervet elnézve összességében sztem könnyebbek a tárgyak, de az egymásra épülések miatt sztem jóval szivatósabb. A BME-n az új rendszerrel egyre inkább a szivatás irányába tendál a képzés, hogy érzezd, hogy "ha ezt túléled, akkor túlélsz mindent amivel szembekerülhetsz", míg az ELTE-n inkább arra, hogy "okos kutatókat képezzünk, akik sokkal jobbak lesznek elméletben, de gyakorlatban már nem annyira".


Viszont nekem tetszik a mérnök infóban, hogy szinte akárhova szakosodhatsz a látásmód miatt, míg proginfnél ezt kicsit korlátozottabbnak látom. Íme még néhány olvasmány kiindulásnak, nem lesz könnyű döntés, ezért sztem olvasd el minél több ember véleményét is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


u.i.: Gazdinfóra sztem ne menj, hacsak nem érdekel a gazdaságtan de nagyon.. Van egy ismerősöm, aki Corvinus BSc gazdinfóról jött át BME MSc gazdinfóra (BME-n ugyanis nem indul BSc képzésben, csak mérnök infó szakirányként), és most nagyon szív a meg nem tanult dolgok miatt.. BCE-n ugyanis sokkal jobban kihangsúlyozták a gazdos részeket, az infós részeket meg jóval lazábban kezelik...

2014. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Ment a Zöld Kéz ..hát van még bő 2 évem kigondolni ..mégegyszer köszi :)
2014. nov. 26. 19:09
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Az elsőből látom nagyon előjött a csőlátó tuskó, de hát ilyen ember is kell... legalábbis valakinek biztos.


BCE gazdinfón vagyok, suli mellett szakmában dolgozom, csakúgy mint a szak kétharmada. Kb csak az nem kap munkát aki nem akar, tehát szerintem az elhelyezkedéssel nem lesz gond egyik szakkal sem. Nálunk tényleg kicsit jobban ki van domborítva a gazdasági része a dolognak. Én sem bánnám, ha lenne egy kicsit több programozás, de hát végül is a szaknak nem az a célja, hogy fejlesztőket képezzen. C# van, PHP ha felveszed kötválként. SQL is van az kötelezők között, szabválként pedig lehet HTML, CSS meg egy mininális Javasrciptet tanulni ha van kedved hozzá, bár gondolom ez máshol is van.


Matekkal az első 3 félévben itt is rendesen megsz.patnak, de egy egészséges szorgalommal elvégezhető. Mindenhol rémisztgetni fognak a matekkal, mert mindenhol van és nagyon kevés embernek a szíve csücske, de ez ne rettentsen el. És egyébként ezt pozitívumként emelném ki, hogy csak 2 igazán szívatós matekos tárgy van itt, ugyanis én nem igazán vettem észre, hogy ezekre különösképp bármikor lenne szükségem... meg amúgy bárkinek is. Erős a gyanúm, hogy BME-n meg ELTE proginfón is csak azért nyomják orrba-szájba, hogy minél több pénz bejöjjön a pótvizsgákból meg a bukott kreditekből, de majd más talán felhomályosít :)


"Mérnökinfó: Hardver, Proginf: Szoftver, Gazdinf: SZAR. "


Ez meg nettó lükeség. Nem is a gazdinfós részbe kötnék bele, hanem a mérnökinfósba. Hardver? Aranyapám, nem foglalkoznak azok hardverrel, maximum az egyetemen. Főleg fejlesztőket képeznek. Legalábbis ismerőseim mind annak mentek el vele és a fejlesztő kollégáim is leginkább mérnökinfósok.

2014. dec. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

# 5/5 Időpont ma 00:48


Belőled meg előjött a "csakazértismegvédemamundért" megmondóember.

Védheted itt a gazdinfót, attól még ugyanolyan szar marad a képzés infós meg gazdasági téren is. Dolgoztam velük, és borzalom. Nem hülyék akik ott végeztek (mert még a végén ezt olvasnád ki belőle...), szimplán sokmindent nem tudnak.


""Mérnökinfó: Hardver, Proginf: Szoftver, Gazdinf: SZAR. "


Ez meg nettó lükeség. Nem is a gazdinfós részbe kötnék bele, hanem a mérnökinfósba. Hardver? Aranyapám, nem foglalkoznak azok hardverrel, maximum az egyetemen. Főleg fejlesztőket képeznek. Legalábbis ismerőseim mind annak mentek el vele és a fejlesztő kollégáim is leginkább mérnökinfósok."


Drága aranyapám, és barátom (bár nem tudom mikor ittunk pertut, de elnéző vagyok), én egyrészt odatettem ordító nagybetűkkel, hogy "NAGYON NAGYON leegyszerűsített verzió:", másrészt a képzésről beszéltem, ÖSSZEHASONLÍTÁSBAN. A mérnökinfó mint képzés, "hardveres", hardverközeli(bb). Ez tudod (értelmesebb embereknek) azt jelenti, hogy hardverSZINTŰ programozás a lényegesebb. Vagy a kedvedért mondom úgy, hogy hardver szoftverjének fejlesztése, hátha így átmegy amit mondok :-). És azt se mondtam egy büdös szóval se, hogy ne lehetne felhasználó szoftvereket fejleszteni vele. Ezek után ki a csőlátású?


+1: Ezek után csodálkozol, hogy szarba nézik az emberek a gazdinfósokat? Komolyan, akkora az arcod, hogy nem fért bele a monitorba...

2014. dec. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nem fér bele az arcom? :D Öcsém, leírtam a kérdezőnek, hogy el lehet vele helyezkedni és ennyi volt a fényezés. Te gondolom nem végeztél és most sem végzel gazdinfót, én sem végzek proginfót, úgyhogy arról nem tudok érdemben nyilatkozni, mint ahogy te sem a gazdinfóról, de azért jártatod a szádat :) Majd a kérdező meg az ide tévedők eldöntik, hogy ki adott hasznosabb választ.


Off: Ha meg már interneten vagyunk és elvileg jártas vagy az informatikában, akkor meg tudhatnád, hogy az interneten a netikett alapján rohadtul tegezik egymást az emberek... aranyapám ;) Úgyhogy perturól ne nagyon magyarázzál már itt, mert körbe fognak röhögni :D

2014. dec. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Ja amúgy tegnap kíváncsiságból kerestem rá arra, hogy "gazdaságinformatika" itt gyk-n és meglepően sok hasonló viselkedésű emberke van itt, gyanúsan ugyan olyan százalékkal mint te és feltűnően magasztalják a proginfót :D Na mindegy, biztos csak a véletlen műve. Mindenkinek kell egy hobbi, mi?
2014. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

Az aranyapám nem tegeződés hanem haverkodás. Nem vagyok a haverod.


Persze, a gazdinfós diplomával el lehet helyezkedni, de sokkal többet kell magadtól hozzátenni, mint proginf/mérnökinfó/egyéb gazdasági esetén. Ha tetszik, ha nem. Ez tesz szarrá egy képzést.


Úgysem hiszed el, de proginfet én magasztalni nem szoktam, mert rengeteg hibája van. Szimplán tényeket szoktam közölni.

2014. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én mérnökinfóra készülök és nekem is szinte csak programozó ismerőseim kerültek ki onnan. Szerintetek megéri, ha nem programozással, hanem hálózatokkal akarok foglalkozni?
2015. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!