Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kéttannyelvű középiskolában...

Ha kéttannyelvű középiskolában megszerzem a felsőfokút úgy hogy az angol emelten kívül még 2 másik angol nyelvű tantárgyból érettségizek akkor ettől függetlenül beleszámíthatom az angol emeltet a nyelvvizsga helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén fogok érettségizni egy kéttannyelvű középiskolában. Nálunk az a szabály, hogyha érettséginél célnyelvből emeltet teszünk + még másik 2 idegennyelven tanult tantárgyból angolul leérettségizünk és így megvan a 60%, akkor megkapjuk a felsőfokú nyelvvizsgát.

Én közgázra szeretnék menni érettségi után, ahol matek és töri kell. Éppen ezért úgy tervezem, hogy matekból emeltet teszek, töriből és föciből meg akkor angolul érettségizek le középszinten. Kérdem én, hogyha a matek és az angol emelt is sikerül, akkor ettől függetlenül lehet azt, hogy a matek mellé ne az angol felsőfokú nyelvvizsgámat hanem inkább az angol emeltemet számítsam bele a többletpontoknál?

Mert akkor így a többletpontom maximális lenne, míg a nyelvvizsgával csupán 90 pont lenne és az a plusz 10 pont baromi sokat számítana.

Akinek volt már tapasztalata, leírná plíz?



2015. okt. 26. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Természetesen. Vicces, hogy egy felsőfokú nyelvvizsga kevesebb pluszpontot ér, mint egy középfokú nyelvvizsgának megfelelő érettségi.
2015. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen. Számíthatod simán emelt érettséginek is. Majd nemsoká neki fogtok látni az elektromos felvételinek és ott látni fogod, hogy hogyan kell kitölteni a mezőket. Én is is kéttanos voltam. Ha valami gubanc van, akkor fordulj az iskolában a titkársághoz/igazgatóhelyetteshez stb. Fognak tudni segíteni.
2015. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!