Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emeltszintű angol érettségi...

Az emeltszintű angol érettségi mennyivel nehezebb, mint a középfokú nyelvvizsga (BME)? Hogy készülhek fel rá, ha most lett meg a nyelvvizsgám (középfok, BME) és 73% lett? Miből tanuljak az emelt érettségire (2016 május)?

Figyelt kérdés

2015. szept. 21. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát..az emelt angol fényévekkel nehezebb, mint a közép angol nyelvvizsga, ez tapasztalat. Anno középfokúztam előrehozottan, aztán mentem volna emeltre, de katasztrófa lett, pedig sokat készültem és a szókincsem, illetve a beszélőkém is nagyon jó. Ennek ellenére éppen hogy 50% fölé sikerült mennem. Inkább elmentem utána a BME-féle angol nyelvvizsgára, iszonyatosan könnyű volt az emelt után, simán meglett.
2015. szept. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van esély jót írni. De inkább ne bízd el magad és gyakorolj.


Ha megcsinálsz néhány emelt szintű érettségit akkor meglátod, hogy hogy megy.


80% tól van felsőfokú. Ha mindig afelett van akkor menj mindenképp.

2015. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, amire nagyon érdemes rámenni emelt angolon, az a halott szöveg értése. Nekünk anno, pár éve minden szövegrészt egy nem autentikusan beszélő ember mondta, a témák is nehezek voltak, de sokat nehezített a dolgon, hogy nem szép, autentikus angolt hallottunk. De ha megcsinálsz párat a régebbiekből, látni fogod, milyen. Nem elijeszteni akarlak, de tényleg nehezebb a nyelvvizsgánál.
2015. szept. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első! Mi az, hogy középfokúztam előrehozottan? Nyelvvizsgázni nem lehet előrehozottan! Nem középszintű érettségit tettél inkább? Mert attól valóban fényévnyire van, a középfokú nyelvvizsgától azért nem. Jóval nehezebb, ezt nem lehet számszerűsíteni, de azért nem fényévek.

Második! Mi az, hogy 80% fölött felső? Miről beszélsz?

Felkészülés: korábbi érettségik. Azzal nagyon jól be lehet lőni, hogy hol tartasz. Szóbelire [link] és [link]

2015. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A barátnőm Bme-n középfokúzott januárban, az írásbeli 90% fölött sikerült, a szóbeli még jobb lett, májusban érettségizett, alig lett meg a 60%. Megbánta, mert sok pontot vesztett így.
2015. szept. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!