Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit segít az érettségi...

Mennyit segít az érettségi előtti összefoglalás? (matek)

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2 évben nem volt tz-m 90% alatt, mindig is jól ment a matek, azonban megcsináltam néhányat az elmúlt évek érettségijeiből és 70% körül voltak (jobb esetben), és akkor ebben még nincsenek benne, azok a dolgoz amiken én átsiklok, míg egy matektanár pontot von. Bármilyen anyagot veszünk menni szokott, általában jóval előrébb vagyok a témával, és jóval komplexebben látom mint az osztály, ezért elég csalódott vagyok a 70%-ommal. Minimum 80, de inkább 85%-os érettségit kellene összehoznom matekból. Szerintetek segít annyit a 2-3 hónap érettségire gyakorlás a matekórákon a tananyag lezárta után, hogy behozza ezt a elmaradást?

2015. okt. 26. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A matematikában van egy elég nagy szerencsefaktor is, hogy ne szúrj el semmit figyelmetlenséggel, illetve hogy meg legyen az a (helyes) ötlet, amivel meg tudod oldani a feladatot (és figyeled, hogy az adott analógia alkalmazása közben nem kerülnek bele / tűnnek el az eredeti feladat céljához képest feltevések).

A figyelem gyakorolható, ha a tudásod meg van mögötte, akkor megfelelő gyakorlással tudod javítani a teljesítményedet. Egyébként az, hogy valamiből 90%+os TZ-t írtál másfél éve, az nagyon nem jelenti azt, hogy most is tudnád ilyen szinten az anyagot, tehát elég fontos az akkori ismeretek felfrissítése, rendszerezése is.

Középszinten, ha meg van az a figyelem, ami kell, és tudod mit hol találsz a függvénytáblában, egy 90%+-ot simán össze tud szedni egy értelmesebb kolléga :)

2015. okt. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ezzel a helyes ötlettel engem falra lehetne mászatni... (bevezetés a számításelméletbe, algoritmuselmélet)

azonban érettségis matek szintjén nincs túl sok ilyen feladat, eléggé típus feladatok szoktak lenni, legfeljebb annyi hogy sok típus van, de mind begyakorolható. szerintem a legjobb amit tudsz tenni hogy végig oldod az összes előző érettségit.

btw ha emelt lett 70 az annyira nem szar, ha közép akkor igen.

2015. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom miről beszélsz kérdező. A középszintű matematika érettségi jelenleg nem tartalmaz olyan feladatokat, melyek különösebb gondolkodást, vagy mélyrehatóbb ismereteket igényelne. Leegyszerűsített feladatokról van szó, melyek nem haladják meg a képletbehelyettesítés, egyszerű számolások szintjét. Esetleg néhány azonosság felismerése még szükséges, de ezeket is mind a fv.-táblából kiírhatod, tehát igazából mechanikusan, gondolkodás nélkül lehet oldani a feladatokat, nem kell érteni semmit.


Emelt szinten ugyan néhány tételt meg bizonyítást kell még ismerni, ám ezek is igen alapszintűek.


Összességében tehát rutinfeladatok vannak, melyekre jól bevállt, egyszerű fapados megoldási módszerek léteznek. Ezeket minnél többször gyakorlod, annál jobban fog menni. Szóval gyakorlással simán 90% fölött megcsinálhatod. Otthon leülsz, és mechanikusan oldod a példákat. Példatárad van gondolom.


Nem tudom minek neked a matek, de ha véletlen bekerülsz majd a felsőoktatásba, ahol kell a matek, majd még visszasírod ezeket az időket, hogy bárcsak a vizsga is ilyen egyszerű lenne, és belátod majd, hogy milyen igaz, amit most leírtam.

2015. okt. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!