Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett dolgozni?...

Egyetem mellett dolgozni? Sikerült valakinek már megcsinálni?

Figyelt kérdés
Még középiskolás vagyok, de az egyetem mellett szeretnék némi pénzt keresni. Mérnökinfó szak mellett megvalósíthatatlan?

2015. okt. 31. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen, bár lényegesen jobbak az esélyek, ha levelezőre jársz.
2015. okt. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Mindent meg lehet oldani, de szervezés kérdése. A gond ott kezdődik, hogy nappali mellett kevés a szabadidő, és kevés munkahely vesz fel. Marad a diákmeló, ami egy vicc. Nagyon alacsony a fizu. Levelező mellett jobb esélyekkel találsz komolyabb munkahelyet. Szerencsés esetben ahogy haladsz előre a sulival még szakmába vágót is találhatsz.
2015. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyik sulim mellett dolgoztam, tényleg jól be kell osztani az időt, pl zh-ra, vizsgára már szinte szeptemberől tanulni kell, mert munkahelyen is teljesíteni kell ,az is energia és idő stb.

De mindenképp jó döntés szerintem, ha dolgozol mellette, hamarabb és könnyebben meg tudod alapozni a jövőt.

Csak oszd be jól az idődet!

2015. okt. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ELTE-n vagyok nyelvi szakos és suli mellett heti 20 órában dolgozok.Keresek vele 50-60 ezret nettó és még így is marad egy csomó szabadidőm.Vizsgaidőszakban valamivel kevesebbet dolgozok.Igazán jól fizető munkahelyed viszont csak akkor lesz,ha beszélsz nyelveket vagy tudsz programozni.Különben marad a címkézés,csomagolás és társai,bár azzal is meg lehet keresni 5000-et egy nap(nettó!),ami szerintem zsebpénznek nagyon jó.A másik lehetőség,hogy nem fix munkahelyen dolgozol,hanem alkalmi munkákat vállalsz.Ez azért jó,mert rugalmasabb lehetsz,viszont ezzel nem fogsz annyit keresni mint egy fix munkával.

Végső soron szaktól függ,hogy mennyi időd van suli mellett,illetve attól,hogy hány tárgyat veszel fel egy félévben.Nekem ezen a nyelvi szakon heti 8 órám van csak,így bőven belefér,de jövőre orvosira jelentkezek,amellett biztos,hogy nem fogok dolgozni.

2015. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!