Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Otthagyjam az egyetemet és...

Otthagyjam az egyetemet és keressek munkát vagy egyértelműen megéri elvégezni?

Figyelt kérdés
Üdv! Jelenleg gépészmérnöki szakon vagyok, és már a félév kezdetekor is bajban voltam hogy egyáltalán elkezdjem-e ugyanis nagyon-nagyon szeretnék már dolgozni.(és egyáltalán nem mellékesen pénzt keresni végre). Van egy gépgyártástechnológiai technikusi bizonyítványom és egy nyelvvizsgám és azon vacillálok hogy az egyetemet ott hagyjam és keressek egy munkahelyet. Kérdésem több dologgal kapcsolatban is volna; mennyire könnyű állást találni ilyen téren, mi a különbség számszerűleg a kezdőfizetések között egyik illetve másik területen, és hát valóban megéri-e elvégezni az egyetemet,ha eddig sokan dicsérték a technikusit?(úgy, hogy cnc gépeket elég jól kezelek, az angol ugyan nem szakmai, de folyékonyan, gond nélkül megy, autocad-et soliedge-et "egyszerű-alkatrész" szinten tudom használni) Valamint amiatt is elkezdtem ezen gondolkozni mivel most itt vagyok 21 évesen, a legeslegjobb esetben is 24-25 körül leszek mire elvégzem az egyetemet, és még egy forintot sem kerestem. Szemben azzal, ha sikerülne munkát találni a jelenlegi papírokkal, akkor addigra "bőven" keresnék pénzt is és talán a feljebbjutás sem kizárható. Nagyon nagy fejtörést okoz most ez nekem, és az iskolai teljesítményemet is befolyásolja, valaki tudna segíteni érveket, és ellenérveket találni az egyetem mellett vagy ellen? Nagyon megköszönném, további szép napot mindenkinek!(továbbá, hogy a jelenlegi szakmámat tudná valaki alapszinten részletezni, hogy mi a munkaköre, miket csinálhat stb.)

2015. nov. 2. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"most itt vagyok 21 évesen, a legeslegjobb esetben is 24-25 körül leszek mire elvégzem az egyetemet, és még egy forintot sem kerestem."


- És 30 évesen mennél nyugdíjba, hogy 35 évesen meghalj, vagy mi? Mit számít az a pár év, mikor még szinte alig éltél? Nem vagy rászorulva. Ráadásul úgy tűnik, hogy szereted ezt a területet. Utóbbi alapján biztosan megbánnád később, hogy nem tanultál még egy kicsit vele, ráadásul az a pár év befektetést jelent, hiszen igenis jobbak a lehetőségek (nem csak anyagiakban).

2015. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt gondold végig, hogy milyen pozíciót szeretnél. Az egyetemmek más lehetőségek nyílnak meg. Olvass el pár álláshirdetést pályakezdő mérnököknek és gondold végig, hogy azt szeretnéd-e.


Amúgy ha annyira aggódsz a pénzen, akkor egyetemeken szokott lenni szakmába vágó diákmunka. Pl a Műisz iskolaszövetkezet honlapján is van most gépészmérök gyakornok 8-900 ft/óra.

2015. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég a nyavalygásból! Be kell fejezni az egyetemet.


Abban az életkorban vagy amikor tanulni a legfontosabb. Csak a képzett ember képezhető tovább és csak képezhető emberekre van szükség hosszabb távon.


A tudomány, technológia, társadalom, körülmények folyamatosan változnak, ahhoz, hogy munkád legyen szilárd elméleti tudásra van szükséged, gyakorlati tapasztalatokkal semmire sem mész. A gyakorlati tapasztalatok csak akkor érnek valamit, ha nem változnak a körülmények, de ebben a világban már minden, mindenhol, mindenkor változik.

2015. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon örülök, hogy ilyen hasznos és meggondolandó válaszokat kapok, ezeket eddig mind köszönöm, úgy érzem sikerül visszalendülni, bízom benne hogy pillanyatnyi kihagyás volt ez és felfogom, hogy minden szempontból fontos lesz az a diploma.
2015. nov. 3. 23:21
 5/6 anonim válasza:
100%
Teljesen megértem az aggodalmadat. Hasonló problémával én is küzködtem többször, csakúgy mint te, de mindig a józan eszemnél próbáltam maradni és előre gondolkodva csinálni azt, ami a dolgom. Jelenleg 2 város között ingázom, az egyikben van az egyetemem, ahol levelezőn tanulok, a másikban a munkám és több, mint 100km van a kettő között. A legfontosabb, hogy tanulj, amíg van erőd és kitartásod hozzá, nem mellesleg fiatalon (huszon évesen) még nagyon tudom formálni magadat szakmailag, s emberileg egyaránt. Én úgy vagyok vele, hogy ezt tartom szem előtt, viszont emellett a szakmai gyakorlat és a különféle cégeknél való munkatapasztalat is meg fogja hozni a gyümölcsét. Tudom miről beszélek, CNC forgácsoló szakmámból kifolyólag, mellette mérnök informatikus szakon tanulok és ami ebben a legszebb, hogy már van mögöttem némi munkatapasztalat is 5 különféle cégnél, mindezt 23 évesen... Szinkron tolmácsként, technikusként, műszaki rajzolóként. Most adj bele mindent, amit tudsz és bármi lesz később, az egyetemet sose add fel, mert nem azért kell a diploma, hogy mindenképpen a szakmai tudást szerezd meg, hanem hogy legyen papírod arról, hogy kitartó vagy! Hajrá!
2015. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
+1 az utolsó hozzászóláshoz. ha annyira dolgozni akarsz akkor tanulj levelezőn.
2015. nov. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!