Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ovónő szeretnék lenni, mik a...

Ovónő szeretnék lenni, mik a szükséges lépések?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem gimiben,szerettem volna ovónő lenni,de sajnos akkor még nagyon bele voltam bolondulva egy lehetőségbe, és úgy gondoltam ez életem célja, és nem készítettem B tervet.

A helyzet az,hogy most már eléggé átlátom a helyzetet, és nagyon vágyok arra, hogy gyermekekkel foglalkozhassak. De így lassan 2 évet hagyok ki, és egyrészt félek attól,hogy nagyon nehéz lenne elkezdenem újra a tanulást, illetve nem tudom hogy mennyire lehet ebben a szakmában elhelyezkedni. Milyenek a kereseti lehetőségek.


Másrészt nem tudom hogy hogy kezdjem el, OKJ-s képzésen esetleg lehet ilyet tanulni ? Vagy mindenképp főiskola szükséges?


Köszi a válaszokat,

21L



2015. nov. 3. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Már csak diplomával lehetsz óvónő, azaz hivatalosan óvópedagógus. Ha biztosan tudod, hogy ezt szeretnéd csinálni, akkor nézelődj a felvi.hu-n, esetleg hívj fel egy-két főiskolát. Alkalmassági vizsgát is kell tenned. Jól gondold meg, mert nem könnyű pálya nem túl sok fizetéssel, és három éved rámegy a tanulmányokra.
2015. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk videéken egy kis falusi óvodában 6 órában nettó 200 ezer ft-ot keresnek az óvónők.Szerintem az nem túl rossz
2015. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
#2 Szerintem meg nem túl igaz, ha csak nem valami nagyon burzsuj faluban laksz.
2015. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem burzsuj faluban lakom,sőt,hátrányos helyzetű falu.Mióta bevezették a pedagógus életpályamodellt,azóta ennyi nekik,és igaz,mert én borítékoltam a fizetési papírjukat.Azelőtt 100-110 között kaptak
2015. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#2 Nos, nem tudom az óvónőknél hogy van, a tanárok először gyakornokként dolgoznak 200 alatti BRUTTÓ fizetésért. Néhány év múlva lehetnek "valódi" tanárok, akkor már 200 feletti fizetést kapnak, de még mindig BRUTTÓ összegről beszélünk. Ha még feljebb lép, akkor emelkedhet tovább a fizuja. A 200 nettóhoz 300 bruttót kell keresni, annyit biztosan nem kap egy közalkalmazotti viszonyban dolgozó egyszerű óvónő.
2015. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem áll érdekemben sem hazudni,sem bizonygatni az igazamat,csak azt tudom leírni amit itt helyben,nálunk kapnak,és ez nem hallomás,nem pletyka hanem tény.A pedagógusok is mindig panaszkodnak és panaszkodtak eddig is,azt nem tudom hogy most hogy keresnek,de a 15 éve nyugdíjas tanítónő(tehát alsó tagozatos) anyósom nyugdíja 150 ezer forint,olyan rossz nem lehetett a fizetése sem
2015. nov. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!