Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelezős diákigazolvány...

Levelezős diákigazolvány igénylése, és az egyetem-lakóhely közötti MÁV használat elfogadtatása/menete? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Budapesten lakom (XXII.ker), és a Szegedi Egyetemre járok levelező tagozatra. Kocsihibásodás miatt úgy adódott, hogy muszáj leszek a MÁV szolgáltatásait igénybe venni.

Ha jól értesültem róla, akkor a MÁV-ot még tudom 50%-os kedvezménnyel igénybe venni.

Kétségeim ott merülnek fel, hogy nekem Kőbánya-kispest még csak nem is szomszédos kerület, viszont lakhely és az egyetemi megálló között igénybe lehet venni a szolgáltatást.


Mi a menete az igénylésnek, pontosan milyen helyekre kell mennem, hogy minél előbb az 50%-os kedvezménnyel utazhassak?


Apró segítségeket is nagyon szívesen fogadok, és nagyon Köszönöm előre is mindenkinek aki segítséget!


(Ha valamit kifelejtettem és ez miatt hiányos amit írtam, akkor értesítsetek, és minél előbb kijavítom magam)


2015. nov. 3. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Én estin tanulok. Iskolánál igényeltem tavaly diákigazolványt és hozzá érvényesítő matricát, amit idén is kaptam.


Ezt elfogadják rendesen diákként, tehát jogosult vagy szimplán az 50% díjra.

2015. nov. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Budapest és Szeged között igénybe veheted az 50%-os kedvezményt a menetjegyre. Nem számít, hogy melyik kerületben laksz.


Diákigazolványt kell igényelned abban az intézményben, ahol tanulsz. Az igénylés pontos menetéről is ők tudnak tájékoztatást adni, de mindenképp 2 lépésből áll:

1. Be kell menni egy okmányirodába, ahol lefényképeznek, és felvesznek egy NEK adatlapot.

2. A kapott azonosítóval kezdhető meg az igénylés az intézményben.

Az igazolvány kb. 2 hónap alatt készül el, de az igénylés leadása után tudnak adni igazolást, amivel az utazási kedvezmény igénybe vehető.

2015. nov. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!