Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » NEK: Gyártás visszautasítva?

NEK: Gyártás visszautasítva?

Figyelt kérdés

Még szept.8-án lett leadva diákigazolvány igénylés és gondoltam megnézem Om azonosítómmal a státuszát, de azt írja, hogy "NEK: gyártás visszautasítva"

Ez miért történhetett ? Mi ilyenkor a teendő ?:( Valami nem jó ?



2015. okt. 22. 15:16
 1/9 A kérdező kommentje:

"NEK gyártás visszautasítva Részletek:

04025-Az SZL-ben nem található érvényes tartózkodási hely adat"


Mit csináljak, hogy jó legyen ? Hová kell bemennem ?

2015. okt. 22. 15:19
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem egyeznek az adataid a tanulmányi rendszerben és az okmányirodában.
2015. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor most mit csináljak ?
2015. okt. 22. 15:27
 4/9 anonim ***** válasza:

A hiba egyértelmű: a diákot a tartózkodási helyedre kérted (mármint hogy az legyen rajta feltüntetve), pedig nincs is olyanod bejelentve.

Hiába írtál be az intézményi rendszerbe egy kamu tartózkodási helyet, attól még a lakcímnyilvántartóban nincs benne, és a NEK-es kártyákat az alapján állítják ki. Az egyetem még csak nem is küldi el a tanulmányi rendszerben lévő címet a gyártáshoz, csak hogy te melyik címedre kérted: az állandóra vagy a tartózkodási helyre.

2015. okt. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy mit csinálj, azt az iskolában kérdezd, ahova jársz. Mindenképp újra kell majd indítani a folyamatot.
2015. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ujra be kell fizetnem az árát is ?:S
2015. okt. 22. 15:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal ilyenkor nem kell újra fizetni, de most járhatsz utána, és szerintem december előtt már nem lesz igazolványod.
2015. okt. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetni, nem kell újraindítani az egész folyamatot. (De pontosan hogy kell eljárni, azt sajna nem tudom megmondani.)
2015. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az újraindítás szó kicsit félreérthető volt, szóval nem kell újra megigényelni az elejétől, hanem olyan értelemben kell újraindítani, hogy magától ebből nem lesz semmi, lépéseket kell tenned. Meg hát időben kb. ugyanott leszel, mintha most igényelted volna.
2015. okt. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!